مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن .

مرجع مقالات رسمی اپلیکیشن

کاربرد تگ uses-feature در مانیفست


کاربرد تگ uses-feature در مانیفست
درین گرد هم آیی از خصوصی مباحث فراگیری برنامه نویسی اندروید نخست به بازنگری کاربرد تگ uses-feature در برنامه نویسی اندروید پرداخته بعد از آن جزئیات آن را با هم مرور میکنیم.

تگ uses-feature چه میباشد و چه کاربردی دارااست؟
به اسم پروردگار. در جلسات گذشته با فولدر مانیفست (AndroidManifest.xml) و کاربردهای آن آشنا گردیده‌ایم. از گزاره گزینش حق دسترسی‌ها (Permission)، آیکون و اسم نرم افزار، تم برنامه و بقیه اطلاعاتی که سیستم برهان اندروید برای باز نگری نرم افزار به آن ها نیاز دارااست.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

یک کدام از دیگر از قابلیت و امکان‌هایی که در مانیفست تعریف و تمجید می شود uses-feature میباشد. لغت feature در معنای خصوصیت میباشد. بدین ترتیب از شیوه نامگذاری این تگ می‌اقتدار تا حدودی به مدل کاربرد آن پی موفقیت. از این تگ برای اعلام طاقت فرسا افزار و اپلیکیشن مایحتاج نرم افزار به گوگل پلی (Google Play) و بقیه مارکت‌های اندرویدی استعمال می‌گردد.
فرض نمائید قصد ایجاد اپلیکیشنی دارید که مستلزم استعمال از دوربین میباشد. به عنوان مثال می‌اقتدار به برنامه‌های بارکدخوان، کانال‌های اجتماعی با محوریت مدیا مانند اینستاگرام، قابل انعطاف افزارهای تثبیت و بازنویسی عکس و فیلم و… اشاره نمود. تمامی این مورد ها نیازمند وجود مشقت بار افزار دوربین در موبایل یا این که تبلت یا این که بقیه دستگاه‌های اندرویدی می باشند. یا این که نرم افزار دیگری که کاربرد آن پرداخت وجه از روش NFC میباشد.
در مورد ها فوق، در‌حالتی که استفاده کننده برنامه ما‌را روی دستگاه اندرویدی خویش نصب نماید ولی از اپلیکیشن و مشقت بار افزار ما یحتاج آن برخوردار نباشد، عملا برای وی کاربردی نداشته و بدون چاره به حذف آن از روی سیستم برهان خواهد بود. برای پیشگیری از بروز این خطاها می توانیم از امکان uses-feature در پروژه اندرویدی خویش به کار گیری کنیم.
دوربین و پرداخت از روش NFC را در گزاره قبلی نمونه زدم. مغازه گوگل پلی به تجهیزات و امکان‌های هر دیوایس اندرویدی دسترسی داراست. به این ترتیب می تواند لیست برنامه‌ها را مطابق با تجهیزات در دسترس استفاده کننده به وی نشان دهد.

1

در خط فوق دو خصوصیت برای تگ uses-feature تعریف‌و‌تمجید گردیده. اولین name که اسم خصوصیت و قابلیت و امکان مورد نیاز را نشان می دهد و دو‌مین الزامی بودن یا این که نبودنِ وجود آن را گزینش مینماید.
اسم android.hardware.camera نشان دهنده این میباشد که برنامه ما به وجود دشوار افزار دوربین مستلزم بوده و نصیب دوم یعنی required مقدار آن true میباشد؛ به‌این معنا که وجود این امکان الزامی میباشد. به این ترتیب اپلیکیشنی که ما در گوگل پلی منتشر کرده‌ایم صرفا برای آن جور از کاربرانی اکران داده خواهد شد که دیوایس آنان دارنده دوربین باشد. البته در شرایطی که که نصیب دوم false باشد در معنای غیر الزامی بودن این قابلیت و امکان میباشد. یعنی در قسمتی از برنامه‌ی ما از دوربین استعمال میگردد ولی الزامی وجود ندارد و فارغ از وجود مشقت بار افزار دوربین هم می‌قدرت از تجهیزات برنامه استفاده نمود که در‌این حالت نرم افزار ما هم در حاصل جستجوی این گونه از یوزرها اکران داده خواهد شد.

1

برای مثال قصد نشر یک برنامه انتقال پوشه در مارکت گوگل پلی را دارم. این برنامه از روش Wifi و Bluetooth قابلیت و امکان به اشتراک گذاری فولدر را در میان دستگاه‌های متعدد آماده می‌نماید. با افزودن خط فوق به مانیفست پروژه، به گوگل پلی اعلام می کنم برنامه اینجانب نیاز به امکان بلوتوث دارااست ولی الزامی در عمل وجود ندارد و مایلم برنامه اینجانب به کاربرانی که دستگاه اندرویدی‌شان خصوصیت بلوتوث را ندارد نیز اکران داده شود و بتوانند آن را روی دیوایس خویش نصب نمایند. در‌این حالت استفاده کننده قادر است فقط از وای فای برای انتقال فولدر به کار گیری نماید.

نکته: تگ uses-feature را با uses-permission خطا نگیرید. uses-permission برای به دست آوردن حق دسترسی از استفاده کننده به کارگیری می‌گردد در حالی که uses-feature فقط برای اکران یا این که عدم اکران اپ در لیست برنامه‌های Google Play روی دیوایس‌ها کاربرد دارااست و دستگاه اندرویدی هنگام نصب نرم افزار این موردها را باز‌بینی نمی‌نماید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۱:۵۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

شناخت با پنل Component Tree


شناخت با پنل Component Tree


درین پنل تمامی المان‌های جانور در برگه از لایه‌ها گرفته تا اجزای درونی آنها به طور درختوار و باطن هم گرد هم آمده اند. بعضا المان‌ها مانند پیاله کار می نمایند و المان‌های دیگر را در خویش توده مینمایند.

طراحی اپلکیشن در مشهد

شرایط موادتشکیل دهنده نسبت به هم و قرار گیری آنان در کنار هم بسیار مهم میباشد.

شناخت با پنل Properties


هر عنصر و یا این که Component در اندروید چندین خواص مخصوص به خویش داراست. به عنوان مثال در شرایطی که کامپوننت نوشته به لایه خویش بیشتر نمائید می توانید خاصیت تحت را در آن منحصربه‌فرد فرمایید:

سایز و جور خط
مسافت سطرهای خط
مسافت نوشته از چهار جهت
رنگ و موقعیت نوشته
و ...
یا این که در صورتی یک عکس بیشتر نمائید نیز خواص‌های دیگری در خویش جا میدهد.

چنانچه یک سری المان دارنده خواص‌های مشترکی باشند، با فشار دادن کلید Ctrl و گزینش آن ها از Component Tree میتوانید خاصیت مشترک آنان را دستکاری فرمایید.

شناخت اضافه با پنل Palette
این پنل از هفت بخش تشکیل‌شده میباشد که با کلیک روی بخش‌ها آن ها را به شرایط بسته و یا این که گشوده در میاوریم:

 

Layouts: این بخش مشتمل بر شش لایه متفاوت به اسم‌های پایین میباشد:

FrameLayout
LinearLayout
TableLayout
TableRow
GridLayout
RelativeLayout
همان گونه که در اولِ این بخش گفتیم دو جور لایه Linear و Relative مهم‌ترین جور لایه‌های نمایشی میباشند و با آنها می‌قدرت نسبتاً هر گونه رابط کاربری را پباده سازی کرد.

Widgets: درین بخش ابزارهای کاربردی و کامپوننت‌هایی برای اعمال ذیل قرار گرفته اند:

افزودن نوشته
اشکال دکمه‌ها و سویچ ها
آنالیز جعبه‌ها و دکمه‌های رادیویی
نمایشگر تصاویر
ProgressBar
SeekBar
RattingBar
Spinner
WebView برای اکران برگه اینترنت در اپلیکیشن
Text Fields: برای افزودن گونه های نوشته اعم از نوشته‌های بی آلایش، پسوردها، نشانی اینترنتی، روزگار و مورخ.

Containers: همانگونه که از اسم این بخش پر‌نور میباشد، این نصیب به معنای در بر گیرنده میباشد و مانند Layout‌ها در برگیرنده المان‌های دیگر میباشد اما کاربرد آن مختلف میباشد. برای مثال صفحه های Tab دار و یا این که صفحه ها اسکرول دار و ...

Date & Time: کامپوننت‌هایی برای وارد کردن و یا این که نشان دادن زمانه و مورخ در‌این بخش قرار گرفته اند.

Expert: کامپوننت‌های فن‌ای برای شغل های پیچیده.

Custom: کامپوننت‌هایی که بوسیله استفاده کننده ساخت می گردند.

شناخت با مدل اکران Text و Design


لایه کاربری گرافیکی که شما در اندروید استودیو مشاهده و بازنویسی میکنید در واقع چند کد XML میباشد که در زمان افزودن موادتشکیل دهنده به طور اتوماتیک بازنویسی میگردد.

برای مثال کاغذ ذیل:

 

مساوی سورس ذیل میباشد:

 

ساختار سورسی که در ابتدا میبینید بر شالوده لهجه XML میباشد. در‌صورتی‌که میخواهید با XML به طور تخصصی آشنا گردید مسلما مقاله فراگیری XML را بخوانید.


برچسب: طراحی اپلکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۵:۰۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

چه برهه زمانی هنگامی برای یادگیری لازم میباشد؟


اکلیپس و «اندروید استودیو» (Android Studio) چه میباشند؟ به کارگیری از آن ها الزامی میباشد؟
اندروید استودیو و اکلیپس هر دو، فضا‌های توسعه و گسترش یکدست می‌باشند. برای تایپ کردن برنامه‌های جاوا از قابل انعطاف‌افزارهای دیگری هم می‌اقتدار بهره برد، ولی قابل انعطاف‌افزارهای دیگر توصیه نمی شود؛ چراکه IDE ها صرفا با یک کلیک برنامه شمارا کامپایل [کامپایل کردن به تبدیل کردن کدها به فولدر اجرایی گفته می شود] و اجرا میکنند در حالی‌که در برنامه‌های دیگر می بایست یک کد برای کامپایل و یک کد برای اجرا نوشته شود. شما بایستی «بسته بسط اپلیکیشن اندروید» (Android Software Development Kit, SDK) را با اکلیپس نصب نمائید ولی تمام مراحل نصب در اینترنت‌وب سایت توسعه و گسترش‌دهنده اندروید تماما ذیل پوشش میباشد.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

چه برهه زمانی هنگامی برای یادگیری لازم میباشد؟
تولید برنامه با دقت به حرف‌های شخص مذاکره گردیده، دقیقا دو ماه روزگار برده میباشد. طبق گفته خودش، وی در بالا بیشتراز روزی ۴ ساعت وقت صرف مطالعه و ادامه دادن فراگیری‌های کتاب «The big nerd ranch» می‌نموده است، وی میگوید هنگام تایپ کردن برنامه‌اش دوران به‌سرعت می‌سپری شد زیرا وی مبتدی و تازه کار بود و فهم و شعور طریق حل ایرادات کوچکی مثل ذخیره داده‌ها زمانه متعددی از وی می‌گرفته، اما یکی‌از بخت‌های پرنیث تعطیلات تابستانه دانش گاه بود که سبب ساز شد بتواند وقتش را تمام و کمال صرف یادگیری برنامه‌نویسی اندروید نماید.


شایسته ترین منشاء برای پاسخگویی به سوال ها چه است؟
مبداء نخستین وی برای یافتن پاسخ سوالهای که در آن ها گیر می‌کرده (که‌این رخداد هم زیاد صورت می‌داده) گوگل بوده میباشد، شایسته ترین جواب‌ها را ولی از وب سایت «استک اورفلو» (StackOverflow.com) به‌دست آورده، البته در صورتی‌که گهگاه در‌این وب سایت هم فیض دلخواه را به‌دست نمی‌آورده راه‌حل بعدی ارسال سوالهای به زیرمجموعه گسترش اندروید وبسایت «ردیت» (Reddit) بوده میباشد.

 

در آخر گفته‌های بالا را می‌اقتدار در ۵ نصیب خلاصه کرد، این ۵ بخش عبارتند از:

بایستی جاوا را خاطر بگیرید، منش دیگری هم وجود ندارد.
بخش اندرویدی مشتمل بر یادگیری گویش XML برای پباده سازی نرم افزار، فهم مفاهیم اندرویدی و مفاهیم نقل شده برنامه‌نویسی جاوا میباشد.
تازه کار‌ها احتمالا می بایست از یک IDE به کارگیری نمایند (به لحاظ شخص گفتگو گردیده، اندروید استودیو بر اکلیپس ارجح میباشد).
ایجاد او‌لین قابل انعطاف‌افزارتان روزگار‌بر میباشد، یک‌شبه حادثه نمی‌افتد. پس این عمل مطلوب اشخاصی وجود ندارد که دنبال حاصل سریع میباشند.
زمانی روی یک قضیه گیر میکنید (که بدون شک برایتان رخداد خواهد به‌زمین‌خورد)، استک اورفلو را فراموش نکنید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۴:۲۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مهم‌ترین مورد ها اصول روانشناسی پباده سازی نرم افزار


اصول روانشناسی پباده سازی نرم افزار و UX اصولی میباشد که رابطه بدون واسطه و عمیقی با ساختار فکری آدم دارااست. با بازنگری بر روی مغز، احساسات درونی و هدف اشخاص این اصول تنظیم شده‌است. هرچه تکنیک‌های فنی پباده سازی نرم افزار بدین اصول روانشناسی اشخاص نزدیک‌خیس باشد، نرم افزار رشته‌ای‌خیس و تخصصی‌خیس پباده سازی میگردد. درپی نوشته‌ی‌علمی این اصول معرفی و بازبینی خواهند شد.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

برای قرائت نوشته‌ی علمی 4 اصل پباده سازی نرم افزار تلفن همراه کدام میباشد؟ اینجا کلیک نمایید.

مهم‌ترین مورد ها اصول روانشناسی پباده سازی نرم افزار
5 اصل اصلی که بایستی در پباده سازی نرم افزار رعایت کنیم تا نرم افزار ما برنده شود با رعایت این اصول تعداد نصب نرم افزار به شدت ارتقا پیدا می نماید.


1-انتقال پیام بی آلایش و پیمایش در نرم افزار ریلکس باشد.
یکی مهم‌ترین اصول روانشناسی پباده سازی نرم افزار این میباشد که به استفاده کننده تخت گاز پیام منتقل شود و پیمایش وی در نرم افزار شل صورت بپذیرد. استفاده کننده نرم افزار با استفاده کننده تارنما‌ها تفاوت داراست و خیلی چشم به راه مالامال کردن فرم‌ها و وصال پیام نمی‌ماند. به این ترتیب می بایست متوجه این تفاوت بینش و نگاه استفاده کننده باشید. وقت استفاده کننده را برای تلاوت متن‌های طولانی و لبریز کردن فرم‌های مختلف تلف نکنید. استفاده کننده نرم افزار زیاد شکیبایی و حوصله ندارد و در‌صورتی‌که ببیند فلان نرم افزار وقت او‌را تلف کرده، از آن بیرون می گردد.

2-توضیحات شیوه‌ی کار در نرم افزار بایستی واضح و معمولی بیان شود.
از سایر اصول روانشناسی پباده سازی نرم افزار اعتماد نکردن به خاطر یوزرها میباشد. وسیع ترین غلط بعضی از طراحان نرم افزار این میباشد که تمام توضیحات فعالیت با نصیب‌های متفاوت نرم افزار را در کاغذ اولیه به اکران درمی‌آورند و انتظار دارا هستند تا استفاده کننده در هنگام استعمال از نرم افزار کلیه این توضیحات را به خیال بسپرد و دایم به برگه نخستین توضیحات برگردد. چنانچه استفاده کننده خیر شکیبایی این عمل را دارااست و خیر یاد‌ی نیکی برای یاد آوری همگی توضیحات، بدین ترتیب شما می بایست توضیحات کوتاه در زمینه‌ی طرز فعالیت با هر بخش نرم افزار را در به عبارتی نصیب درج نمایید.

3-قسمتی برای تصاحب کردن برخورد یوزرها در نرم افزار قرار دهید.
یوزرها نرم افزار مانند مردم معمولی که به دکان‌های فیزیکی مو جود در سطح شهر میروند، اجتماعی، اهل حیث دادن و بیان نقدها به فروشنده و انتقال تجربیات خویش به دوستان خوب و آشنایان می باشند. براین اساس شما می بایست با دقت به اجتماعی بودن یوزرها، قسمتی را برای تصاحب کردن برخورد از آنان در نرم افزار خویش قرار دهید. تا یوزرها دیگر با دقت به ایده ها یوزرها نرم افزار، امتیازات و بازخوردی که دادند، راجع‌به دانلود و نصب نرم افزار شما تصمیم بگیرند.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۰:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

باز‌نگری نرم افزار پولیک ؛ طرحی برای کسب درآمد اینترنتی


باز‌نگری نرم افزار پولیک ؛ طرحی برای کسب درآمد اینترنتی (به یاور لینک و پیوند دانلود)
نرم افزار پولیک (Poulik) اپلیکیشنی میباشد که به ادعای آفریننده، بواسطه آن میتوانید به طور اینترنتی کسب درآمد فرمایید. پولیک بستری میباشد برای بازاریابی و فروش بسته‌های متفاوت بیمه‌ای، جنس و تبلیغات.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

پولیک یک شروع‌آپ میباشد که بواسطه یک اپلیکیشن درباره‌ی کسب و عمل اینترنتی کار می‌نماید. این اپلیکیشن با منفعت گیری از فضای اشتراک محتوا و سرویس ها گوناگون، برای او‌لین توشه میباشد که در مرز و بوم پباده سازی و پیاده سازی شده‌است. یوزرها آن میتوانند از روش فروش تولید ها و محصول‌ها و سرویس ها، تبلیغات و به اشتراک گذاری نرم افزار‌ها (App Sharing) کسب درآمد نمایند.


آنطور که در اینترنت‌تارنما قانونی این برنامه آمده میباشد با فعالسازی آن می‌اقتدار ضمن کسب درآمد از مزایایی مختص مانند یکسال بیمه حادثه ها و هزینه‌های غرامت و طبی به ترازو ۱۰ میلیون تومان منفعت‌مند شد. به دنبال با تکراتو یار و همدم باشید تا نرم افزار Poulik را آیتم باز‌نگری قرار داده و صدق و سقم گفته‌های سازندگان آن را محک بزنیم.

 

فعالیت با نرم افزار پولیک متعلق به روزگار و مکان وجود ندارد و می‌قدرت هر جا و در هر دوران از آن استفاده نمود. سازندگان آن داعیه می نمایند که هر شخص قادر است با استعمال از این برنامه هزینه‌های روان خویش را تامین نماید؛ آنان می گویند “پولیک درآمد ماهانه شمارا تضمین میکند.”


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۲:۵۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

استارت یک ایده اندرویدی


ایده سازی و اعتنا در تعیین نظرها از اساسی ترین و مهم‌ترین نکات در پباده سازی یک نرم افزار چیره اندروید ی میباشد. در پی شمارا با این نکات آشنا خوا هیم کرد.

اصول تولید و پباده سازی نرم افزار اندروید
از پاراگراف اصولی که در قضیه پباده سازی نرم افزار بایستی به آن اعتنا کرد چگونگی رفع یک اختلال و ارائه رویه عمل صراحت دارد. مدام برنامه هایی به یاد ماندنی و غالب میباشند که نیاز مردم را بشناسد، روی آن تمرکز نماید و شایسته ترین روش فعالیت را ارائه دهد. تعیین راه و روش عمل صحیح نیز از به عبارتی گزاره اصولی میباشد که می بایست به شدت و به توجه روی آن تمرکز کرد؛ چون هنگامی انگیزه مشخص و معلوم باشد ولی رویکرد عمل، رویه عمل صحت نباشد ممکن میباشد آن نیاز را با بحران های بیشتری مواجع نماید و ایده با ناکامی رو به رو شود.

 طراحی اپلیکیشن در مشهد


استارت یک ایده اندرویدی
هدفتان را معین فرمایید، در‌صورتی‌که تا قبل از این برای این انگیزه منش فعالیت و ایده ای در حیث گرفته گردیده، آن را مطالعه نمایید. تلاش نمایید روی انگیزه تمرکز فرمائید و بر روی آن مسلط گردید. اینک خط مش امور و ایده های خویش را ارائه دهید؛ از خط مش شغل های انتخابی خویش یک تصویر کلی بسازید و در خصوص آینده و کارکرد آن تصور کنید. اینک شایسته ترین ایده خویش را تعیین و کارایی نمائید آن را پیاده سازی نمایید.

“از آینده نترسید شما اولی نفری نیستید که ناکامی می خورید”


ایده های اندرویدی
در تعیین ایده های اندرویدی می بایست کمکی ایده پرداز خیس و تیزهوش خیس باشید؛ چون با وجود این همگی نرم افزار و حریف، دیگر ایجاد یک اپ برنده کاری اختلال میباشد (ولی خیر برای شما). البته چه طور یک ایده عالی و چیره را ارائه دهیم؟

از رقیبان خویش امداد بگیرید

همت نمایید ایده های ناموفقی را که داشته اند شما آن را به پیروزی برسانید.

با بازاریاب ها همیاری نمائید

این اشخاص بیش تر از هر کسی با مشتری ها راز و فعالیت دارا هستند و از اشتباهات آنان باخبر می باشند.

به رقابت بپردازید

ایده های پیروز را شناسایی فرمایید و با آنها کل کل فرمائید.

اهل ایران بسازید

ایده های برنده فرنگی را شناسایی فرمائید و یک ورژن اهل ایران از آن ارائه دهید.

جهانی بسازید

ایده های خویش را صرفا برای یک ناحیه و یک مرزوبوم نسازید، آن را به تمام جهان معرفی فرمایید.

“مهم باخت وجود ندارد، مهم تسلیم نشدن میباشد”

 

برگزیدگان موضوعات در ایده های اندرویدی
از شایسته ترین موضوعات برای ایجاد یک اپ اندرویدی برنده آشپزی، آرایش و پیرایش و زیبایی، مد و پوشاک، دکان های آنلاین، ترفندها و اضافه موضوعاتی مرتبط با خانوم ها و مرتبط با سبک معاش میباشد. سهم بزرگی نیز به بازی ها اخصاص دارااست که اضافه آقایون به آن می‌پردازند. پس بهتر میباشد مخاطبین خویش را از شرایط فعلی شناسایی فرمائید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۹:۰۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

معرفی Manifest File


معرفی Manifest File :
زمانی که شما جزیی از اجزای یک برنامه را می نویسید یا این که بسط می دهید ، می بایست تمام اجزای آن را در manifest.xml ذخیره فرمائید . این فولدر تحت عنوان رابط کاربری فی مابین برنامه اندروید و سیستم دلیل فعالیت می نماید . به این ترتیب در شرایطی که شما اجزای برنامه خویش را درین پوشه اعلام نکنید ، سیستم ادله آن را در لحاظ نخواهد گرفت . به نمونه تحت دقت نمایید :

طراحی اپلیکیشن در مشهد

در اینجا تگ های ... مولفه های مرتبط با نرم افزار را پیوست می‌نمایند. اتریبیوت android:icon به آیکون نرم افزار که در res/drawable-hdpi وجود دارد ، اشاره می نماید. نرم افزار از تصویری به اسم ic_launcher.png که در فولدر های قابل درگ واقع شده‌است، به کار گیری مینماید.
تگ برای مشخص و معلوم کردن یک activity به فعالیت می رود و اتریبیوت android:name اسم کلاس Activity subclass ، را مشخص و معلوم می نماید و اتریبیوت های android:label ، حرفه ای (string) را برای به کارگیری تحت عنوان برچسب (label ) برای activity تعین می‌کند . شما میتوانید با استعمال از تگ های یک‌سری عمل را معلوم نمایید.
action مرتبط با intent filter ، به اسم android.intent.action.MAIN برای نشان دادن این میباشد که‌این اکتیویتی (activity) تحت عنوان نقطه ورود نرم افزار کار مینماید.
category مرتبط با intent-filter به اسم android.intent.category.LAUNCHER برای نشان دادن این میباشد که نرم افزار قادر است از روش آیکون فعال‌ساز‌ی کننده­ ی دستگاه، فعال‌سازی شود.
@string به فولدر strings.xml که در تحت شرح داده شده‌است اشاره مینماید.
@string/app_name به فن app_name تعریف‌و‌تمجید گردیده در پوشه strings.xml اشاره میکند که به عبارتی "HelloWorld" مشهور برنامه نویسان میباشد . به طور شبیه بقیه فن ها در نرم افزار قرار می‌گیرند.
درپی لیست تگ هایی آورده شده‌است که شما در پوشه مانیفست خویش برای معین کردن مولفه های گوناگون نرم افزار اندروید خویش از آنان به کار گیری می‌کنید.
برای activities
برای services
برای broadcast receivers
برای ارائه دهندگان محتوا

معرفی Strings File :
پوشه strings.xml در فولدر res / values ​​جای‌دارد و دربرگیرنده تمام متن هایی میباشد که برنامه شما از آن به کارگیری می‌کند. برای مثال، اسم دکمه ها، برچسب ها (label) ، متن ها پیش فرض و گونه های شبیه حرفه ها بدین پوشه وارد میشوند. به گویش بی آلایش این فولدر مسئول محتوای متنی شما میباشد. مثلا، پیش فرض آن به طور پوشه تحت میباشد :

HelloWorld
Hello world!
Settings
MainActivity


معرفی Layout File

activity_main.xml یک فولدر Layout جان دار در دایرکتوری res / layout میباشد که بوسیله برنامه شما هنگام ایجاد رابط کاربری بوسیله­ ی نرم افزار فراخوانی می‌گردد. شما برای تغییر و تحول ورقه بندی نرم افزار خویش، این پوشه را بارها تغییر‌و تحول می دهید. برای نرم افزار "Hello World!" ، این فولدر دارنده محتوای ذیل میباشد که مرتبط با کاغذ بندی پیش فرض هست :


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۳:۳۳ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

React Native چه برتری هایی داراست؟


React Native چه برتری هایی داراست؟
پیش خیس در زمینه ی برخی مزایای ری اکت نیتیو(React Native) توضیحاتی ارائه نمودیم درین بخش به باز‌بینی بقیه مزایای آن میپردازیم.

طراحی اپلیکیشن در مشهد

همانگونه که گفته شد با به کارگیری از React Native نیازی به یادگیری لهجه های برنامه نویسی متفاوت وجود ندارد به دلیل آن که React Native این قابلیت را آماده می‌کند که تنها با استعمال از گویش جاوا اسکریپت و بوسیله­‌ی بعضی کامپوننت های رابط محلی (UI)، API و Design pattern ها نرم افزار های گوشی را بسط بخشید.
ری اکت نیتیو(React Native) باعث به ارتقاء سرعت و چابکی در توسعه و گسترش اپ های هیبریدی محلی یا این که ساکن شده‌است. به علت اینکه کامپوننت های WebView از در بین رفته اند و کامپوننت های اندروید و ios در ری اکت نیتیو(React Native) نیز وجود دارا‌هستند، ساختار بلاک های آن میتوانند مجدداً گزینه به کار گیری قرار گیرند و به صورت بدون واسطه به شرایط native یا این که محلی تبدیل شوند و براین اساس سرعت و همت اپ های محلی را داشته باشند.
کامپوننت های React Native را می شود به کد نرم افزار طولانی تر نمود و در حالتی‌که که برنامه­ی متبوع با Cordova یا این که Ionic تشکیل‌شده باشد با به کار گیری از کد Cordova-base می قدرت آن را مجدد ویرایش کرد. React Native دارنده کتابخانه هایی مانند Flexnbox CSS و inline styling هست که از اپ های جان دار در استورها پشتیبانی به کار می‌آورند.

React Native سرعت کار و سعی بالایی داراست
React Native روی کتابخانه­ی رابط مرکزی (UI) متمرکز میباشد و بارگزاری و لودینگ سریع سبب ساز میگردد که با سرعت بیشتری به پباده سازی نرم افزار های قشنگ پرداخت به نحوی که استفاده کننده هنگام استعمال از آن شم بهتری داشته باشد.
با به کار گیری از React Native نیازی به WebView برای انجام شغل های یگانه وجود ندارد به این دلیل‌که با بقیه افزونه ها سازگار می باشند و باعث به مصرف با صرفه­ی خاطر و ارتقا سرعت بارگزاری و اجرای سرازیر خیس می گردند به خصوص وقتی که اپ متبوع، گوشی های سابق را نیز پشتیبانی نماید. در صورتیکه طرحی مانند Google Maps را به اپ خویش وارد فرمایید میتوانید آن را به یک ماژول محلی یا این که native متصل کرده و کارهایی مانند زوم کردن و به کار گیری از قطب نما را با حداکثر سرعت و سعی انجام دهید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۹:۱۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اصول نخستین روانشناسی در پباده سازی اپ


اصول نخستین روانشناسی در پباده سازی اپ
اصول روانشناسی که در پباده سازی اپ و UX گزینه استعمال قرار می گیرد از پژوهش ها و باز نگری‌هایی می باشد که بر روی مغز، احساسات درونی و هدف درونی انجام یافته می باشد. به صورت کلی ۵ اصل مهم و ابتدایی در روانشناسی اپ موجود است که مشتمل بر موردها ذیل می شود:

طراحی اپلیکیشن در مشهد

۱٫ عدم اعتماد یوزرها به یاد
یاد یوزرها مانند چینی شکستنی میباشد. آنها فعالیتی را که در یک برگه انجام می دهند یا این که اطلاعاتی که میخوانند را با رفتن به برگه آن گاه یا این که رجوع به کاغذ گذشته از خاطر خواهند پیروزی. با دقت بدین مورد می بایست همه داده ها به طور روشن و معمولی نوشته شود و در هر ورقه داده ها و توضیحات لازم برای انجام عمل‌ها درج شود تا استفاده کننده نیازی به یاد‌آوری نداشته باشد.

۲٫ بی صبر بودن یوزرها
می بایست در حین پباده سازی نرم افزار بدین نکته اعتنا داشت که یوزرها نباید سرگرم فرم مالامال کردن و تلاوت زیاد متن ها شوند. آن ها از نرم افزار گوشی برای ریلکس‌خیس و سریع‌خیس کردن سرویس ها استعمال می کنند، خیر اینکه وقت خویش را مانند تارنما‌ها برای مالامال کردن داده ها و در انتظار ماندن جواب از سمت سرور از دست بدهند. پیام و پیمایش بایستی بسیار معمولی باشد تا استفاده کننده بدون چاره نباشد برای کلیک بر روی روی دکمه‌ای تامل نماید.

۳٫ احتیاط در به کارگیری از عبارات
در به کار گیری از لغات بایستی بسیار اعتنا داشته باشد چون ذهن مخاطب لغات و معنای آن ها را حس میکند. درصورتی که که از یک واژه و کلمه در جای نادرستی مصرف شود، ممکن می‌باشد سبب دل زدگی استفاده کننده شود.

۴٫ ارایه داده ها مطلوب
یوزرها شیدا اخذ داده ها می باشند تا منجر ارتقا علم آن ها شود. یوزرها با داشتن داده ها بیش تر، حس در دست گرفتن و اقتدار خواهند کرد و خویش را برتر از سایر می دانند. به آنان داده ها کافی دهید چون منجر جلب رضایت هرچه اضافه آنان خواهد شد.

۵٫ اجتماعی بودن یوزرها
در پباده سازی نرم افزار بسیار بایستی اعتنا داشت چون یوزرها برای خرید یا این که انجام کار، از تجربه‌های دیگر افراد به کارگیری مینمایند. آن ها به امتیازی که سایرافراد داده‌اند و نظراتی که نوشته‌اند، بسیار توجه می نمایند و بعد تصمیم خواهند گرفت. شما می بایست از آیتم‌هایی به کارگیری فرمایید که سبب ساز جلب حیث همگی اشخاص شود.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۵:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکاتی که در پباده سازی نرم افزار گوشی بایستی بدانید


نکاتی که در پباده سازی نرم افزار گوشی بایستی بدانید
در‌این نوشته ی علمی به نکاتی که در پباده سازی نرم افزار تلفن همراه بایستی بدانیم را مطرح می‌کنیم. هنگامی که شما تصمیم میگیرید که یک برنامه نویسی اندروید و در غایت ایجاد اپ اندروید و پباده سازی یک نرم افزار گوشی را داراست ملزم هستد چند تحقیق و استدلال‌ها را انجام دهید و یک‌سری نکات را در لحاظ بگیرید.

طراحی اپلیکیشن در مشهد
شاید این موردها از لحاظ ظاهری زیاد مهم و دارای اهمیت به لحاظ نرسد البته با رعایت این موردها می‌توانید یک نرم افزار تلفن همراه اندروید و یا این که ios ماهر داشته باشید.

کمپانی پباده سازی نرم افزار تلفن همراه نوپرداز به مراد رائه مشورت کردن مجانی در سرویس شما مشتریان عزیز می‌باشد.

در شرایطی‌که شما قصد پباده سازی یک نرم افزار گوشی اندروید یا این که ios را دارید می بایست این نکته را در لحاظ بگرید که برای پیروزی در کارتان نمی توانید با یک آپ اندروید ضعیف به جایی برسید و بایستی طوری ماهر کار نمایید که بتوانید رو دست حریف هاتون بزنیدو از اون ها جلو بزنید.

در پباده سازی برنامه اندروید یک‌سری اصل موجود است که در‌این نوشته‌علمی به آنان میپردازیم.

 

 

نکاتی که برای پباده سازی نرم افزار تلفن همراه می بایست به فعالیت ببرید

پباده سازی یگانه و منحصر
می بایست در حیث بگیرید پباده سازی صورت گرفته برای یک اپ خاص به عبارتی اپ هست و نباید از پلتفرم یک نرم افزار برای اپ دیگر نیز به کار گرفت به این دلیل‌که با دقت به سرویس ها و قابلیت قابل ارائه یک نرم افزار پلتفرم آن پباده سازی میشود و ما نباید در حالتی‌که م خوا هیم تولید اپ اندروید داشته باشیم از یک پلتفرم تکراری استعمال کنیم و اسکن باشیم.

به کارگیری تجهیزات گوش های تلفن همراه اندروید و یا این که ios
در ایجاد نرم افزار و برنامه اندرویدی بایستی در لحاظ بگیریم که موبایل های موبال امکاناتی دارا هستند که سیستم های ویندوز و کامپیوتر ها ندارند. می بایست همت کنیم از آن تجهیزات به صورت نمونه دوربین تلفن همراه به کارگیری باصرفه کنیم و ماهر خیس کار کنیم.

خلاقیت در پباده سازی برنامه های نرم افزار کاربردی
می بایست خلق کننده باشید و ایده و طرح های خلاقانه در پباده سازی نرم افزار گوشی خویش به عمل ببرید.


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ مهر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۹:۳۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)