مرجع مقالات کاربردی حوزه اپلیکیشن مرجع مقالات کاربردی حوزه اپلیکیشن .

مرجع مقالات کاربردی حوزه اپلیکیشن

کار با دیتابیس در اندروید

نصیب
دوم ( فعالیت با دیتابیس در اندروید ): خب! درحال حاضر سراغ اندروید استودیو و ایجاد پروژه جدید اندرویدی می رویم . اینجانب یک پروژه جدید با نام Database و با API Level 10 و یک اکتیویتی از گونه Empty Activity ساخت کردم که در بازه زمانی تهیه و تنظیم این آموزش، پایانی API یی می‌باشد که بنا به داده ها گوگل، از ۱۰۰% دیوایس ها پشتیبانی می کند .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

ایجاد
پروژه اندروید
همانطور که در تصویر مشاهده می فرمائید پوشه های AndroidTest و Test باطن فولدر Java را حذف کرده ام . در این پروژه اینجانب نیازی به این پوشه ها ندارم (اگر با یک توشه گزینش فایل ها و delete کردن، تماما حذف نشد دوباره پوشه ها را گزینش و delete کنید) .
پروژه را در قالب یک اپلیکیشن کاربردی پیش می بریم . یک واحد تولیدی را در نظر می گیریم که همگی پرسنل آن، یک شماره پرسنلی منحصر بر روی لباسشان درج گردیده و مدیر واحد قصد داراست روی تلفن همراه اندرویدی خود، اپلیکیشنی داشته باشد که بتواند داده ها بدون نقص پرسنل را ثبت و در مواقع لازم با وارد کردن کد پرسنلی درج گردیده بر روی لباس پرسنل، به مشخصات او دسترسی داشته باشد . البته مدنظرتان باشد پروژه ای که در این یادگرفتن می سازیم با اپلیکیشنی که در دنیای حقیقی وواقعی تحویل مشتری داده می شود تفاوت بخش اعظمی دارد و اینجانب از مواردی مثل پباده سازی استاندارد ظاهر برنامه و رعایت حداکثری استانداردها در کد نویسی (مانند فرخوانی رشته های متنی از strings .xml و…) به جهت خلاصه شدن مبحث جلوگیری می کنم .
در قدم نخستین اجزای رابط کاربری را در اکتیویتی MainActivity قرار می دهم که به راحتی ویجت ها را از Palette به روی اکتیویتی کشیده و رها می کنم . ویجت های مدنظر اینجانب دربرگیرنده سه EditText و چهار Button هستند که از EditText ها برای دریافت و یا سناریو و Button ها برای ثبت، نمایش، بروزرسانی و حذف اطلاعات استعمال خواهد شد . البته که خوب تر بود برای سناریو داده ها به صورت جداگانه از TextView استفاده می شد البته هدف ما در این مبحث صرفا شناخت با دیتابیس است و هرچه خلاصه تر باشد فهم آن هم ساده تر خواهد بود . در حالت Design نیز می توانایی ویجت ها را به تعداد مسئله نیاز نسخه برداری کرد . کافیست ویجت مدنظر را انتخاب کرده، Copy و Paste کنید (و یا ساده تر، کلید های ترکیبی Ctrl+C و Ctrl+V) . ممکن می باشد در مواقعی از گزاره در RelativeLayout ها هنگام ساخت نسخه برداری از یک ویجت، در نصیب پیش سناریو گرافیکی تغییر‌و تحول را مشاهده نکنید که واجب است ویجت تازه را از روی ویجت پیشین جابجا نمائید (لیست ویجت ها در نصیب Component tree قابل مشاهده است) .
دو
EditText نام و اسم خانوادگی را از مدل عادی و EditText مربوط به شماره پرسنلی را از جور Number تعیین کردم:


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۸:۰۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اپلیکیشن روبیکا

اپلیکیشن روبیکا که در ایام عید باستانی 97 به کاربران اهل ایران معرفی و عرضه شد، حاشیه ها متعددی به همراه داشته و بیش از آنکه به دلیل امکانات و خدماتی که به یوزرها ارایه می دهد شناخته شود، به حواشی موجود در آن پر اسم و رسم بوده و بحث‌هایی که بر راز امنیت این اپلیکیشن وجود داشته، موافقان و مخالفان متعددی داراست که حال ما قصد داریم به ابلاغ دلایلی بپردازیم که به کار گیری نکردن از روبیکا را توجیه می‌کند .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

این نرم افزار که با یک بودجه عظیم تبلیغاتی پا به میدان نهاده و در سریال‌های متفاوت رسانه ملی و همچنین تبلیغات محیطی معرفی شده، در بین کاربران ایرانی حسابی شناخته گردیده و به آوازه بی‌نظیری رسیده میباشد البته این نرم افزار معایبی هم دارد که در ادامه به آنها خوا هیم پرداخت .

نرم افزار
روبیکا
1-
مساله غیر قابل فهم امنیت در روبیکا آزار دهنده است! مهم ترین دلیلی که مخالفین این نرم افزار مطرح می‌کنند، دسترسی‌هایی می باشد که در سورس این اپلیکیشن به دیگر برنامه‌های یوزرها وجود دارااست . طبق بررسی‌هایی که بوسیله آزمایشگاه آی‌تی‌رسان انجام شد، دسترسی روبیکا به تلگرام و بقیه پیام رسان‌های مو جود در سیستم ادله کاربران و این دسترسی‌ها قضیه اعتراض اکثری از کاربران در شبکه‌های اجتماعی گردیده است .

در پیش‌رو موافقین این اپلیکیشن می گویند دسترسی‌های جانور در روبیکا طبیعی بوده و اکثری از برنامه‌های اندرویدی دارنده این دسترسی‌ها می باشند و نکته تعجب آور و جدیدی نمی باشد که در نرم افزار روبیکا وجود دارااست . البته مخالفین روبیکا در پاسخ به نامفهوم بودن داده ها صاحب و مالک یا این که مالکین این اپلیکیشن و عدم شناخته شده بودن‌شان را نگران کننده ارزیابی مینمایند چرا که دسترسی‌های موجود، اطلاعاتی را در اختیار افراد ناشناس قرار میدهد که میتوانند اقدامات خرابکارانه‌ای را درمقابل یوزرها داشته باشد .

2-
بدون نقص نبودن بخش‌های گوناگون نرم افزار روبیکا یک عدد دیگر از عارضه ها عدم استعمال از اپلیکیشن روبیکا، بدون نقص نبودن بخش‌های گوناگون آن است که سبب ساز میشود روبیکا صرفا یک نرم افزار نصفه کاره به نظر برسد و در مواقعی که مدعی است، نتواند نیازهای یوزرها را برطرف نماید . به طور نمونه در بخش پخش زنده این اپلیکیشن، بعضی از شبکه‌های پرطرفدار مثل تماشا و آی‌فیلم وجود ندارد و این ضعف تعجب آور به لحاظ می‌رسد چرا که همگی اپلیکیشن‌های مو جود در مورد پخش زنده تلویزیون از تمامی کانال‌های صدا و سیمای مرز و بوم پشتیبانی می‌نمایند البته در روبیکا که به‌نظر از حامی زیاد کارکشته برخوردار است، اکثری از شبکه‌های تلویزیون وجود ندارند و استفاده کننده می‌بایست برای مشاهده آن ها از دیگر اپلیکیشن‌های جانور به کارگیری نماید .

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۸:۱۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

فرم ورک ها و ابزار های Cross-Platform

فرم
ورک ها و ابزار های Cross-Platform مورد بعدی که برای برنامه نویسی تلفن همراه وجود دارااست این هست که از ابزارها یا فرم ورک هایی استفاده کنید که میتوانند یک اپلیکیشن را روی یک‌سری پلتفرم بسازند . در اصطلاح به این ابزارها Cross-Platform گفته میشود . بستگی به نیازی که شما دارید، تعداد زیادی از این رویه حل ها ایجاد شده اند و می توانید از در میان آنها انتخاب نمایید .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

چندین از این موارد میتوانند کدهای ساکن برای شما تولید نمایند و از کتابخانه های Native حقیقی وواقعی استفاده کنند . پس در حقیقت فقط یک لایه روی لهجه و ابزارهای مستقر کشیده اند، البته هنوز برای عمل کردن با آنان نیاز دارید که به کارگیری از فرم ورک ها و کتابخانه های Native را بلد باشید .

بقیه آیتم ها یک نرم افزار هیبرید (ترکیبی) می سازند که چند از کامپوننت های ساکن و تعداد از کامپوننت های HTML را درون خودشان دارا‌هستند . این اپلیکیشن ها معمولا بسیاری از کارکرد ها و همچنین رابط کاربری خودشان، به مرورگر اینترنتی خویش موبایل نیاز دارا هستند . لیست آیتم های شما برای این مدل از برنامه نویسی تلفن همراه هر روز در هم اکنون بزرگتر شدن می‌باشد . پس تعیین از میان آن‌ها می‌توانید دشوار باشد .
موارد کلیدی که باید در هنگام گزینش فرم ورک های Cross-Platform به آنها توجه داشته باشید اینها هستند:
از
چه گویش برنامه نویسی باید استفاده کنید؟ می‌خواهید
اپلیکیشن هیبرید بسازید یا بومی؟ می خواهید
کدهای شما روی یک‌سری پلتفرم اجرا بشوند؟ می‌خواهید
بتوانید مجدد از کدهایتان به کار گیری فرمایید یا نه؟

لهجه
برنامه نویسی میخواهید
برای اپلیکیشنی که قرار میباشد بسازید، از کدام یک از گویش های برنامه نویسی تلفن همراه استفاده کنید؟
بخش اعظم خط مش حل هایی که برای Cross-Platform شدن روبروی شما قرار دارد، از یک گویش برنامه نویسی استفاده می‌نمایند . ممکن است شما نخواهید فشار یاد به دست آوردن یک فرم ورک، برنامه نویسی گوشی و یک گویش تازه را یکجا تحمل کنید . پس شاید می بایست یک فرم ورک Cross-Platform به کار گیری فرمائید که زبانی که شما از گذشته بلد بودید را پشتیبانی نماید .

 

بومی
یا هیبرید؟ تعداد زیادی خط مش حل Cross-Platform وجود داراست که کدهای شما را به گویش ساکن به عبارتی سیستم ادله که قرار می‌باشد روی آن اجرا بشود تبدیل می کند و مستقیما از API ها و فرم ورک های ساکن به عبارتی لهجه هم استعمال میکند .

یک عدد از آنها Xamarin (زامارین) می‌باشد که به شما اذن میدهد با زبان سی شارپ کدنویسی فرمایید و از تمامی امکانات برنامه نویسی گوشی به راه و روش بومی، آن هم بصورت بی نقص استفاده نمایید . ولی مورد های دوچندان دیگری نیز میباشد که از در میان آن‌ها تعیین فرمایید . سایر روش حل های Cross-Platform به عنوان مثال مانند Cordova، از تکنیک هیبرید استعمال می کنند که در راستی نرم افزار ها را تماما بومی ایجاد نمکنند، البته مانند مستقر ها بنظر میرسند .

از لحاظ تکنیکی و فنی، اپلیکیشن های ساکن سرعت بالاتر و ظاهر و احساس متناسب تری با سیستم دلیلی که آن‌ها را اجرا میکند، دارند . البته با اینحال، یک سری از راه حل های هیبرید، به قدری به کدهای Native نزدیک گردیده اند که تشخیص تفاوت آنها فراوان سخت شده میباشد .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۴:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

آنچه دو سال برنامه نویسی اندروید به من آموخت

استفاده این سرمایه‌گذاری دائمی می‌باشد . به هنگام گسترش و تولید برنامه‌های والا و پیچیده معمولا با معضلات رایجی مواجه می‌شوید که پیش از شما توسط اشخاص دیگری تجربه و حل شده میباشد . [راهکار این مشکل‌ها در مهندسی نرم‌افزار ذیل تیتر الگوهای پباده سازی یا Design Pattern شناخته می‌شود] . از همین امروز آموزش الگوهای پباده سازی جاوا را ابتدا فرمایید . پروژه‌ای در گیت‌هاب، کلیه الگوهای طراحی شناخته شده را شرح داده هست . نخست از الگوهای مهم‌تر مانند Singleton, Adapter, Factory Method, Iterator, Dependency Injection, Event Driven Architecture, Builder, Callback, Strategy, Facade و Producer Consumer شروع نمائید . دوچندان به حیث می‌رسند؛ نه؟ حقیقتا اینطور نمی‌باشد . هنگامی غرق در این الگوها گردید عاشق آن‌ها خواهید شد .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

تکنیک پیشرفته: برای شناخت بیشتر با الگوهای طراحی، کتاب‌هایی مثل GoF’s Design Pattern، ریفکتورینگ مارتین فولر و افکتیو جاوا از جاشوا بلوچ را مسلما مطالعه کنید .

۱۸- اکنون وقت درس پس دادن می باشد .
Copying
and Pasting from Stack Overflow
همگی ما کمک‌های متعددی از اینترنت و اشخاص پیرامونمان اخذ کرده‌ایم . هر مدت با مشکلی مواجه می‌شوید، او‌لین چیزی که انجام می‌دهید گوگل کردن آن مشکل و کلیک کردن روی او‌لین سود که معمولا StackOverflow است می‌باشد . گهگاهی که شتاب دارید با اسکن و پیست کردن کدهای شایسته ترین پاسخ، کارتان را جلو می برید . تا حال حاضر به تعداد کتابخانه‌هایی که به رخ رایگان از گیت‌هاب دانلود کرده‌اید و با به کارگیری از آن بازه زمانی دوران ساخت برنامه را به رخ چشمگیری کاهش داده‌اید اعتنا کرده‌اید؟ آن کتابخانه را یک نفر وقت گذاشته و برای آسایش من و شما در اختیار دیگران قرار داده میباشد .

به خاطر بیاورید روزهایی که دشوار درگیر مشکلی بوده‌اید و با جستجویی در اینترنت به صفحه‌ای از یک وبلاگ یا این که فروم رسیده‌اید که پاسخ خلل خود را آنجا یافته‌اید . بدون شک شخصی که آن پست را نوشته از خیر و خوبی یک فیلم و تفریح شخصی‌اش گذشته و برای اشتراک تجربیات خود وقت گذاشته میباشد . اکنون که شما به این رده رسیده‌اید دوران جبران این کمک‌هاست . هرچقدر بخش اعظم کمک کنید، در عوض بیشتر سود می کنید . می‌داتم، تمامی ما مشقت بار سرگرم شغل های خودمان هستیم و به سختی می‌توانیم بازه زمانی آزادی برای پند بقیه افراد پیدا کنیم؛ البته همت نمایید در هفته، بازه کوتاهی را برای مشارکت و غنی کردن جامعه اندروید در حیث بگیرید .

من کارایی کردم درس‌هایی که در این سفر کوتاه از برنامه نویسی اندروید آموختم را با شما به اشتراک بگذارم . کماکان در اکنون پیمودن این مسافرت هستم و چیزهای بیشتری را یاد گرفته و به اشتراک خواهم گذاشت . امیدوارم این مطلب بتواند لااقل به یک نفر امداد نماید و زندگی را یه خرده برایش آسان‌تر کند .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۱:۰۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در اندروید پای

حرکت‌ها
و ناوبری جدید
یکی از بزرگ‌ترین تغییرات در اندروید پای، قابلیت و امکان جایگزینی وضعیت کلاسیک اندروید با قابلیت‌های ناوبری جدیدی می باشد که گوگل در حیث گرفته می‌باشد . در وضعیت جدید، به جای سه دکمه متداول در تحت ورقه (در گوشی‌هایی که دکمه فیزیکی ندارند)، تنها یک دکمه کپسولی صورت قرار میگیرد .

 طراحی اپلیکیشن در مشهد

با کشیدن رو به بالا، فهرست اپ‌ها یا اپ‌های اجراشده اخیر سناریو داده میشود . در شرای این دکمه را به سمت راست بکشید، میتوانید در جا به آخری برنامه‌ای که به کارگیری می‌کردید، برگردید . این دکمه از یک حیث مثل دکمه خانه کار می‌نماید که کاربر با زدن آن به کاغذ مهم میرود و با نگه داشتن روی آن، دستیار گوگل باز می‌گردد . ولی در کنار این دکمه کپسولی، دکمه رجوع هم وجود دارد، البته صرفا هنگامی که درون یک اپ می‌باشید .

 

علاوه بر این، اندروید 9، حرکت‌های جدیدی هم برای کاربران در حیث گرفته میباشد . نگه داشتن هم زمان دکمه پاور و صدای بالا، موبایل را به وضعیت mute می برد و رو به کاغذ قرار دادن آن روی میز، تلفن همراه را سایلنت می کند .

 

یکی از امکاناتی که از نسخه‌های نخستین در اندروید وجود داشته، قفل چرخش کاغذ بوده است، ولی این قابلیت و امکان در زمان‌های رفتن از یک اپ به اپ دیگر با شرایط ورقه گوناگون میتواند اذیت‌کننده شود . گوگل در اندروید پای فکری نیز به حال این زمینه کرده است، به این صورت که در تحت برگه آیکونی سناریو داده میشود که برای مثال وقتی که می‌خواهید صرفا در یک برنامه کاغذ بچرخد، البته پیکربندی چرخش تغییر‌و تحول نکند، با زدن آیکون این عمل را انجام دهید .

 

قفل
حاذق و برگه قفل قوی‌تر
کاغذ قفل در اندروید پای قوی‌تر از پیشین گردیده می‌باشد . نه تنها زمان، که آیتم‌هایی زیرا آب و هوا و موردها موجود در روز‌نگار هم به‌صورت قلم در آن نمایش داده می‌گردد تا فارغ از نیاز به باز کردن قفل گوشی بتوانید تخت‌گاز اطلاعات حیاتی را با یک نگاه دریافت نمایید .
علاوه بر این، یک عدد از ویژگی‌های دارای اهمیت اما کمرنگ‌تر اندروید 9 وضعیت چفت و بست (Lockdown) آن است!


برای فعالسازی این قابلیت، دکمه پاور را نگه داشته و Lockdown را از منو گزینش می کنید . با این کار، موبایل شما قفل شده و تمام اطلاعات شخصی و اعلان‌ها از صفحه حذف می‌شود، البته تفاوت این موقعیت با قفل معمولی آن است که خیر اثر انگشت، نه صورت و نه هیچ حسگر دیگری موبایل را باز نمیکند .
صرفا می بایست پین زمینه حیث را وارد کرد!


سالم
دیجیتالی
دعوا سلامت دیجیتالی (Digital Wellbeing) از گزاره مواردی هست که گوگل آن را به‌صورت بدون شوخی دنبال می نماید تا مطمئن شود تلفن‌های همراه به‌عنوان یک ابزار باقی می مانند و کاربران در به کار گیری از آن ها دچار افراط نمی شوند . بر این اساس، در اندروید9 قابلیت و امکان جدیدی به نام داشبورد اندروید (Android Dashboard) بیش تر شده که امداد می کند هنگامی را که با دستگاهتان می‌گذرانید، تحلیل فرمایید .

 

با این قابلیت، می توانید متوجه گردید چه مقدار مقطع را صرف وبگردی، ارسال پیام، تماشای محتوا یا این که حتی تماس کرده‌اید .
همچنین، امکان گذاشتن محدودیت زمانی برای اپ‌های خاص یا این که مشاهده سفارش برای دادن زنگ تفریح از گوشی وجود دارد!
یکی از ویژگی‌های بامزه در سری ابزارهای سلامت دیجیتالی، موقعیت استراحت (Wind Down Mode) می‌باشد .

 

با
فعالسازی این ویژگی، شما به دستیار دیجیتال گوگل می‌گویید که چه زمانی می‌خواهید به رختخواب بروید و این دستیار به‌طور خودکار در آن مقطع موبایل را به وضعیت «عدم مزاحمت» می برد و بتدریج برگه تلفن همراه را نیز سیاه و سپید مینماید تا شما را به کنار گذاشتن گوشی پیش از خواب ترغیب کند!


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۴:۴۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

معرفی ۳ موبایل نرم افزار ایرانی

معرفی
۳ موبایل نرم افزار ایرانی
معرفی ۳ گوشی اپلیکیشن برتر ایرانی در صنعت بازی با
توجه به جذابیت بازی های اهل ایران و پرورش قابل مراعات در ایجاد و پباده سازی بازی های اهل ایران اندروید و آی او اس ضروری دانستم سه بازی ایرانی را در این مقاله معرفی کنم ادامه

طراحی اپلکیشن در مشهد
مقاله را از دست ندهید…
بازی های اهل ایران رشد قابل توجه ای داشتند و می توانایی ذکر کرد که کوییز آو کینگز یکی از آن هایی بود که توانست مخاطبان مضاعف متعددی را به خودش جلب کند .

کوییز
آو کینگز یک عدد از اتفاقات قشنگ در اولِ سال ۹۶ بود که در خانواده ما تمام افراد آغاز به بازی زیبای اهل ایران کوییز آو کینگز کردند .
یک عدد از اعتیادآورترین بازی هایی که در سال ۹۶ دیدم همین بازی بود که یک شعار قشنگ نیز در خودش جای داده بود .
این بازی به کلیه اعلام کرد که یادگیری نیز می تواند افراد را معتاد نماید . تاءمل کنید کتاب های درسی ما همچین بازی هایی را در خودش جای میداد .
این بازی برای اشخاصی که می خواستند با بازی کردن داده ها عمومی خودشان را ارتقاء دهند بسیار مناسب بود . اشخاصی که هر شبکه های اجتماعی روزنامه ای که جدول را داشت را پایین و رو می کردند اکنون می توانستند با بازی کردن و با گوشی گوشی این کار را انجام دهند .

در صورتیکه
هنوز کوییز آو کینگز را نصب نکرده اید بعد از آن از نصب این بازی که به چهره بدون پول می‌باشد شما می توانید با دوستان عزیز خویش در رابطه باشید و با آن ها بازی نمایید . در این بازی، سوال هایی از جور بندی های مختلف از هم دیگر می پرسید و کسی که بیشینه و کمینه دما امتیاز را بگیرد پیروز بازی خواهد شد .

آمیرزا
آمیرزا را هم می توانایی یک عدد از برنده ترین بازی های ایرانی معرفی کرد . اما احتمال دارد کمی تغییرات در بازی و خط مش بازی آن انجام می اعطا کرد خوبتر بود . این بازی کپی گردیده بازی Word Cookies هست . اما نامردی ست که از مستقر سازی و اهل ایران سازی کردن این بازی که فراوان آن را جالب کرده است، بگذریم .

هر مرحله از آمیرزا به بازیکن حروفی داده می‌شود و او می بایست با گزینش صحیح حرف‌ ها، کلمه ها منطقی بسازد؛ انگشت خود را به ترتیب در بین حروف کشیده و اسم‌هایی به وجود بیاورید .

قند
پهلو دو اپلیکیشن بازی که برای شما نام بردم، بازی های معروفی در سبک دانستنی ها و عبارات بود . حالا می خوا هیم یک بازی قشنگ به نام قند پهلو معرفی کنم .

بازی قند پهلو خلاف جریان آب شنا کرد . با ایده های کوچک متعددش توانست نقش پناهگاهی را برای کسانی که از تجربه های کلیشه ای خسته گردیده اند، ایفا نماید .
می شد با پاره ای بیشتر کردن ایده های بخش اعظم رده بالاتری را درمیان بازی های ایرانی برای خودش دست و پا کند ولی گشوده هم در همین نسخه کنونی نیز جز یک عدد از بهترین بازی های اهل ایران میباشد .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۹:۱۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اپلیکشن های بسیار خوب و کاربردی

در این که جیمیل با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر، دوستداشتنی ترین اپلیکیشن رئیس ایمیل دنیاست شکی نیست . البته این محبوبیت یا این که نصب بودن آن به طور پیش فرض در گوشی های اندرویدی نباید مسبب آن شود که از دیگر محصولات مشابهش غافل بمانید .

با جستجوی کلیدواژه ایمیل در اپ استور و گوگل پلی، فهرست بلند بالایی از نرم افزار های مدیر ایمیل به دیده تان خواهد خورد؛ محصولاتی که علیرغم داشتن تجهیزات عالی تحت سایه غول آسای گوگل از چشم یوزرها مخفی باقی‌مانده اند .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

در جعبه ابزار امروز پنج مثال از این نرم افزار های خیر چندان مشهور را به شما معرفی می کنیم، محصولاتی که ممکن است بیشتر از جیمیل بتوانند برایتان کاربرد داشته باشند .

Alto

Alto
1-w600
AOL یکی از پیشگامان حوزه نشانی اینترنتی به شمار می رود و نرم افزار اختصاصی اش Alto، جز بهترین محصولاتی است که می توانید از آن برای رئیس خوب تر اینباکس خویش منفعت بگیرید .

آلتو از اکانت های کاربری AOL، یاهو، جیمیل، آتلوک، آی کلاد، Exchange مایکروسافت و مورد ها متفرقه دیگر پشتیبانی می نماید . نکته مضاعف خوب این که می تواند از کلیه آن ها یک اینباکس یکدست بسازد، تا دیگر نیازی به سوئیچ بین حساب های کاربری گوناگون تان نداشته باشید .

رابط کاربری بشاش و رنگارنگ و صد اما داشبورد بسیار منظم نیز از نقاط قوت این نرم افزار به شمار می آیند . در ضمن آلتو پشتیبانی از ژست های حرکتی برای صادر شدن دستور ها و قابلیت بردن پست الکرونیکی ها به موقعیت Snooze را نیز در فهرست تجهیزات خود دارد تا بتوانیم آن را ابزاری ایده آل برای مدیر ایمیل ها به شمار آوریم .

Alto
- Email Organized for You Alto
- Email Organized for You قیمت:
رایگان سازنده: .AOL
Inc سیستم
عامل: iOS و اندروید حجم:
141 / 20 مگابایت
دانلود

 

 

 


Aqua
Mail
Aqua-Mail-screenshot-2016-w600

Aqua Mail مقطع هاست که در پلی استور گوگل حضور دارد، و با آمار دانلود پنج میلیونی و امتیاز 4 .4 یکی از دوست داستنی ترین ابزار رئیس ایمیل در اندروید محسوب می شود . یاهو، هات میل، اپل، جیمیل، AOL و مایکروسافت Exchange اکانت های ایمیلی میباشند که در آکوا می توانید به اینباکس آن ها دسترسی داشته باشید .

در صورتیکه عاشق گویش پباده سازی متریال هستید، عمل در محیط آکوا میل تجربه لذت چکیده برایتان خواهد بود . این ابزار رئیس ایمیل همچنین قابلیت و امکان های ویژه ای داراست که در کمتر مثال مشابهی آن ها را می بینید .

ویجت فهرست پست الکرونیکی ها و کانتر آدرس اینترنتی های ناخوانده در ورقه خانه، پشتیبانی از ژست های حرکتی و دسترسی امن به اینباکس جیمیل از شیوه OAUTH2 از گزاره این قابلیت ها میباشند . هر یک سری که ارزشمندترین امکان آکوا میل را می بایست تعامل با اپلیکیشن Tasker بدانیم . به لطف این تعامل می توانید انجام یک محرمانه کارهای ایمیلی را به دستان توانای اپ اتوماسیون تسکر بسپارید .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۳:۳۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اندروید استودیو

اندروید استودیو به عنوان ابزار منشا برای برنامه نویسی اندروید قابلیت‌های فراوانی در اختیار گسترش دهندگان اندروید قرار میدهد .

در این مطلب و دیگر مطلب های یادگرفتن اندروید در لیداوب شما یاد می‌گیرید تا با انجام دادن task های یگانه با کدهای ساده‌ای که استعمال مستمر دارند، اپلیکشین اندرویدی توسعه و گسترش بدهید . کلاس‌ها به رخ گرپه‌های جدا گردیده جور بندی گردیده می باشد .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

ایجاد
پروژه اندروید با استفاده از اندروید استودیو این درس به شما نشان می‌دهد که چه‌گونه با استعمال از Android Studio یک پروژه اندروید بسازید . همچنین با خوانده این مطلب آموزشی شما با چندین فولدر در پروژه آشنا میشوید .

در صورتیکه
می خواهید پروژه جدیدی در اندروید استودیو بسازید، امرها تحت را دنبال کنید:
درصورتی که شما هیچ پروژه‌ای را به چهره گشوده در ANDROID STUDIO ندارید، در پنجره خوش آمد (Welcome to Android studio )، روی مورد (Start a new Android studio project) کلیک فرمائید .
درصورتی که پروژه‌ای به فیس گشوده دارید، می توانید با کلیک کردن روی گزینه File و پس از آن کلیک روی New Project یک پروژه جدید بسازید .
در
پنجره مربوط به پروژه جدید، مقادیر تحت را وارد کنید:
Application
Name :”My First App” Company Domain : “example .com”
شما میتوانید مکان ذخیره پروژه را تغییر تحول دهید، ولی گزینه‌های دیگر را تغییر تحول ندهید .

پس از اتمام روند بالا، درحال حاضر می بایست روی مورد ی Next کلیک فرمائید . در پنجره target Android Devices، تمام گزینه‌ها را به چهره Default نگه دارید و آیتم Next را گزینش نمائید .

اندروید

در شرای کنجکاو میباشید که SDK چکونه عمل مینماید در درس ساپورت پلتفرم های متعدد آن را با شما آموزش می دهیم .

حال می بایست در پنجره Add an Activity to Mobile روی گزینه Empty Activity کلیک کرده و پس از آن گزینه Next را بزنید .

در پنجره Customize the Activity مقادیر را به رخ Default نگه داشته و تغییری در آن‌ها ندهید . اندروید استودیو به چهره پیش فرض شایسته ترین و کارآمد‌ترین گزینه‌ها را برای شما تعیین کرده می باشد . پس در می باشید نیازی ندارید، روی دکمه Finish کلیک نمائید تا به تراز آنگاه برسیم .

سپس از گذراندن مراحل تولید پروژه IDE اندروید استودیو را باز می‌نماید .

آغاز مطمئن شوید که پنجره Project باز میباشد (گزینه View>Tool Windows >Project) و Android در منوی کرکره ای سمت چپ بالا انتخاب شده هست .
درحال حاضر شما میتوانید فایل‌های پایین را مشاهده کنید:
App>java>com .example .myfirstapp

این mainActivity (نقطه ی شروع برنامه) شما است . هنگامی ساخت ائلیکیشن اندروید را به اتمام برسانید و آن را اجرا کنید، سیستم نمونه activity را برای شما اجرا می‌نماید و layout آن باز می گردد .

App>res>layout>Activity_main .xml

این XML ورقه activity UI را توصیف می کند . این پوشه به فیس پیش فرض دربردارنده TextView می‌باشد که میزان “Hello World” با آن پر گردیده می‌باشد .

App > manifests > AndroidManiFest .xml

در پوشه Manifest کاراکترهای حساس برنامه تعریف میگردند و هر قسمتی از آن را می‌توان در اینجا تعریف کرد .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۵۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

طراحی اپلیکیشن موبایل کاربر پسند

۴ .
سرعت بالا در نرم افزار موبایل: صرفه جویی در بازه باعث ارتقا رضایت مشتری می شود . هیچ کاربری انتظار را دوست ندارد . با کاهش مدت انتقال صفحه ها و ظاهر شدن مطالب در دوران صرفه جویی فرمائید . همینطور شرایط های انتظار طولانی سبب ساز عصبانی شدن کاربر می شود .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

۵ .
به کارگیری از بازیابی خودکار در نرم افزار موبایل: در‌صورتی‌که در نرم افزار شما فرم هایی قرار داراست که حتمی می باشد این فرم ها توسط استفاده کننده پر شوند از بازیابی مداد استفاده نمائید . شما نمی توانید جلوی کلیه مشکل‌ها و کراش ها را بگیرید، اما می توانید با به کارگیری از بازیابی قلم می توانید تا حدودی در بازه زمانی کاربر صرفه جویی نمائید و تا حدودی حزن وی را کاهش دهید .

۶ .
آزمایش A/B نرم افزار موبایل: آزمایش A/B روشی دوچندان کارآمد برای بهبود پباده سازی اپلیکیشن تلفن همراه و تبدیل آن به ابزاری برای بازاریابی کار کشته و سودآور است . با ارزیابی دقیق داده ها و اطلاعاتی که از تست A/B به دست می آورید می توانید المان های مهم اپلیکیشن را طوری تغییر تحول دهید که منجر ارتقا اظهار‌ و گوی مخاطبان با شما شود و با آن ها رابطه عمیق تری برقرار نمائید .

۷ .
بهبود تعامل کاربر با نرم افزار موبایل: بعضا از نرم افزار ها لینک و پیوند هایی دارند که استفاده کننده را به خارج ار نرم افزار و مرورگرها سوق دهی می کنند . بهتر می‌باشد این عمل را انجام ندهید . این کار باعث طلاق کاربر از اپلیکیشن شما می شود . یک خط مش حل مطلوب استفاده از مرورگر داخلی برای اپلیکیشن می باشد .

۸ .
اهمیت به کیفیت تجربه کاربری نرم افزار موبایل: به محض ورود کاربر از آن ها نخواهید که به برنامه ی شما امتیاز بدهند . به استفاده کننده زمان بدهید تا از اپلیکیشن شما استعمال کنند و آن گاه تجربه خودش را به اشتراک بگذارد . به جای این که مدام از کاربر بخواهید لحاظ خویش را به اشتراک بگذارد کارایی نمائید تجربه ی بهتری را برای او رقم بزنید .

برای مراقبت کاربرپسند بودن نرم افزار تلفن همراه همواره با کاربران خویش ارتباط داشته باشید و تلاش نمایید مشکل ها آن ها را بیابید و رفع نمائید . امروزه طراحی کاربرپسند یک الزام در پباده سازی اپلیکیشن تلفن همراه می‌باشد و طراحان برای پباده سازی نرم افزار موبایل خوب ناچار به جنبش در این جهت میباشند . به یاری نکات ارائه گردیده شما می توانید تجربه ی کاربری نرم افزار موبایل خود را بهبود دهید .

به لحاظ شما کدام نرم افزار های تلفن همراه اهل ایران به استفاده کننده پسند بودن برنامه ی خود اهمیت ویژه ای می دهند؟ کدام اپلیکیشن ها برای شما تجربه ی کاربری خیر رغم زده می باشد؟ لحاظ خویش را با در میان بگذارید .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۷:۰۷ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

مزایای داشتن نرم افزار تلفن همراه

در این مقاله ما همت داریم شما را با دنیای اپلیکیشن های تلفن همراه و نقشی که در معاش روزمره مردمان دارا هستند ،آشنا کنیم .رهام وب را ملازمت فرمائید تا شما را با راه و روش های پیدایش دنیای کسب و عمل آشنا کنیم .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

مزایای
داشتن نرم افزار تلفن همراه برای کسب و کارتان:
سبقت
از رقبا: دسترسی مشتریان را به خودتان سهل وآسان نمائید .با استفاده از قرار دادن کسب و کارتان بصورت نرم افزار از دیگر رقبای خود پیشی بگیرید .

کاهش
هزینه تبلیغات: هزینه چاپ کاتالوگ حذف شده و کاتالوگ دیجیتال شما بر روی تلفن همراه مشتری قرار می گیرد .

به
روز رسانی: مشتریان هر لحظه لیست به روز سرویس ها شما را می بینند و از اخبار شما باخبر می شوند .این فعالیت رویکرد اندک هزینه برای آگاهی و جذب مشتری میباشد .


چرا
کسب و عمل شما نیاز به اپلیکیشن تلفن همراه منحصر دارااست ؟
با به کارگیری از موبایل نرم افزار در هر لحظه توسط مشتریان خود چشم گردید .
محصول ها و سرویس ها خود را به نمایش بگذارید: با توجه به آمار هایی که گفته شد، شما نیز با داشتن یک اپلیکیشن موبایل، این قابلیت را به کلیه می دهید، تا بتوانند شما را رسد نمایند . یک مغازه مجازی کوچک از کسب و کارتان کافی می باشد تا این مجال را برای خود به وجود آورید . این نکته دوچندان اهمیت دارااست که که خلاقیت و جدید آوری دربسیاری از کار ها، دستکم تا برهه زمانی ها شما را منحصر بفرد می نماید و این در دانش تجارت، اصطلاحا مزیت رغابتی خوانده می شود .شما می توانید از اپلیکیشن به تیتر ابزاری برای نمایش محصول ها و سرویس ها خویش استعمال نمایید . کاربرانی که اپلیکیشن شما را مشاهده می نمایند در آینده به نرم افزار شما دسترسی خواهند داشت .


ساخت یک بازار ساماندهی گردیده با استفاده از تلفن همراه اپلیکیشن: شما با سرچ و جستجودر دنیای وب می توانید تمام اطلاعات، راجع به هر موضوعی را پیدا فرمایید . . یعنی معمولا آن چیزی که مدنظر استفاده کننده است، نمایش داده می شود و شما در سناریو محتوی از اختیار نسبی کمی برخوردار میباشید . این یکی دیگر از مزایای اصلی اپلیکیشن های گوشی نسبت به رغبای اینترنتی است . شما به فیس حساب گردیده و در دوران های وقتی مطلوب می توانید استفاده کننده را با استفاده از ارسال پیام به کاغذ ی با اهمیت گوشی ها، آن ها را به مورد ها مورد نظر خویش جهت دهی نمایید .


تولید وفاداری و احساس وابستگی در کاربران با استفاده از گوشی اپلیکیشن:
تلفن همراه اپلیکیشن ها می تواننددر آتی ای نه چندان بدور مسئولیت کارت های امتیازی و بن های تخفیف، و در مواقعی پی گیری مشتریان پس از خرید محصول را به عهده بگیرند این دستور حس وفاداری و وابستگی خاطر را در مشتریان شما بیشتر خواهد کرد .


نرم افزار ها به عنوان ابزار تبلیغاتی:
یک عدد از ابزار با اهمیت برای تبلیغ تولیدها و سرویس ها شما اینترنت وب سایت است، این در حالی میباشد که روزانه تعداد اشخاصی که از تلفن همراه استعمال می کنند درحال ارتقا است و بخش اعظم آنها از شیوه موبایل های هوشمند و سایر ابزارها به اینترنت دسترسی دارند . توسعه و تبلیغ نرم افزار گوشی در بین کاربران برای پیشبرد کسب و کار شما دوچندان موءثر میباشد . امروزه اغلب کارها روزانه مانند تجارت و بازرگانی و یا پرداخت ها بوسیله گوشی ها انجام می گردد و به حیث می برسد که در آتی اکثری از شغل های محاسباتی نیز به وسیله آن ها انجام پذیرد . .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۲۲:۳۶ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)