مرجع مقالات کاربردی حوزه اپلیکیشن مرجع مقالات کاربردی حوزه اپلیکیشن .

مرجع مقالات کاربردی حوزه اپلیکیشن

بهترین اپلیکیشن های دوربین

اصلی‌ترین عامل محبوبیت Snapseed، رابط کاربر سرراست و ساده آن در عین داشتن ابزارهای دستکاری مضاعف توانا می‌باشد . سادگی در به کارگیری از برنامه به کاربر اذن می‌دهد در مقایسه با مقطع استعمال از دیگر قابل انعطاف افزارهای مشابه، راحت‌تر کناره به کناره یک عکس را دقیقا به شکل دلخواه دستکاری کند . فقط ایراد دارای اهمیت این برنامه را باید عدم وجود دکمه برگشت (Undo) دانست .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

همینطور
بخوانید:
شایسته ترین
های گوگل پلی استور در سال 2018 معلوم شدند
پس در فیس رخ دادن یک نادرست حین بازنویسی تصویر، می بایست کل روند را لغو کرده و کار را از آغاز ابتدا نمایید . در حالتی که در زمان استفاده از اپلیکیشن Snapseed حواس‌جمع بوده و نیاز به لمس دکمه Undo را از دربین ببرید، یکی از قدرتمندترین ابزارهای ویرایش عکس را به فیس رایگان در اختیار خواهید داشت .

Adobe
Photoshop Express قیمت:
رایگان
بهترین
اپلیکیشن های دوربین بهترین
اپلیکیشن های دوربین شایسته ترین
اپلیکیشن های دوربین
برای کاربران مستمند ابزارهای حرفه‌ای‌تر، در فهرست بهترین اپلیکیشن های دوربین و دستکاری عکس سال جاری گزینه‌های دیگری هم وجود دارد . روی دسکتاپ، به جرئت کمتر رقیبی برای فتوشاپ در مسئله بازنویسی تصاویر وجود دارد، به همین دلیل یوزرها از شنیدن خبر وجود یک ابزار بازنویسی عکس توسعه‌ یافته به دست شرکت Adobe برای سیستم برهان اندروید به وجد می‌آیند .

در نرم افزار Photoshop Express، علاوه بر ابزارهای متداول به خواسته تنظیم اندازه نور، کنتراست، رنگ و دیگر مورد ها اصلی، ابزارهایی حرفه‌ای برای برش دادن تصویر بسته به محل به کار گیری از آن وجود دارااست . به تیتر نمونه با به کار گیری از آنها می‌توان عکس‌های خود را به فرمتی قابل به کارگیری در هدر توییتر، تصویر بند انگشتی یوتیوب یا این که کاور صورت بوک در آورد . فهرست قابلیت‌های برنامه Photoshop Express طولانی بوده و ارزیابی آن یک مطلب اختصاصی می‌طلبد .

Adobe
Lightroom قیمت:
رایگان
برنامه
Adobe Lightroom برنامه
Adobe Lightroom برنامه
Adobe Lightroom
در حالتی که Photoshop Express برنامه ویرایش تصویر کمپانی Adobe برای اندروید است، پس قابل انعطاف افزار Lightroom چه کاربردی دارد؟ اکثری از قابلیت‌های این نرم افزار با فتوشاپ اکسپرس یکسان است، با این تفاوت که قابلیت عکس برداری در فرمت RAW و بعد بازنویسی آن را نیز فراهم می نماید . به عبارتی می‌توان از Lightroom به تیتر یک عدد از حرفه‌ای‌ترین و بهترین اپلیکیشن های دوربین اندروید هم یاد کرد .

یک عدد دیگر از قابلیت‌های جالب این برنامه، همگام‌سازی مداد تصاویر فی مابین دستگاه‌های شما است، به همین ادله می توانید ویرایش یک عکس را در تلفن همراه آغاز کرده و بعد از آن باطن تبلت ادامه بدهید .
اگرچه دانلود و نصب برنامه بدون‌پول است، ولی به خواسته دست پیدا کردن به همه ابزارهای حرفه‌ای آن می‌بایست به صورت ماهیانه، اشتراک اختصاصی اپلیکیشن را خریداری کنید


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۵:۱۸ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اپلیکیشن خوب چیست؟

به
اشتراک بگذارید اپلیکیشن
خوب چیست؟ 17
آبان 1394 ادمین احتمالا
یکی از اصلی ترین سوالاتی که تولیدکنندگان و یوزرها نرم افزار با آن سرگرم می باشند این باشد که:

طراحی اپلیکیشن در مشهد
نرم افزار
عالی چه می‌باشد ؟ و یک نرم افزار خوب بایستی دارنده چه خصوصیت هایی باشد؟ در
رابطه با این سوال بایستی مواقعی را با یکدیگر محاسبه کنیم:
1-
اپلیکیشن برای برطرف کردن چه موضوعی ساخته گردیده است؟
بایستی در لحاظ داشت که اولا کاربر درخواست کننده به کارگیری از نرم افزار چه شخصی و در چه مقام اجتماعی می باشد و ثانیا این نرم افزار چه کمکی به او می نماید به تیتر مثال طراحی یک اپلیکیشن بازی با یک نرم افزار قروشگاهی ، که نیز مجموعه مخاطبین مختلفی داراست و نیز کاربری متفاوت ، باید به طور کامل مختلف باشد . در طراحی اپلیکیشن خوب بازی می بایست از الگوهای گرافیکی و رنگ بندی متنوع و درعین هم اکنون مفهمومی استعمال کرد البته در نرم افزار فروشگاهی عالی می بایست از تم های قانونی و دارنده تنوع بخش بندی ولی در عین درحال حاضر داری راحتی در استعمال به کارگیری نمود .

2-
حجم مناسب
اپلیکیشنی مناسب می‌باشد که دارای حجم معقولی باشد . هرچه حجم برنامه بالاتر رود سرعت اجرای آن ناخودآگاه اندک میگردد . اگر حجم فولدر اجرایی اپلیکیشن اندک باشد استفاده کننده برای دانلود آن بخش اعظم ترغیب میشود و احتمالاً برای مقطع طولانی‌تری از آن به کارگیری می نماید . به طور کلی زمانی که دستگاه با فقدان خاطر مواجه شود، کاربر مقدمه برنامه‌های غیرضروری و با حجم مضاعف را حذف خواهد کرد .

3-
تناسب دسترسی‌ها و امکانات
یکی از نکات مهم در ساخت اپلیکیشن خوب، تناسب دسترسی و امکانات آن میباشد .

یعنی
چه؟
برای مثال فرض فرمایید شما در برنامه خود قابلیت و امکان تماس قرار نداده اید، البته از استفاده کننده مشخصات شخصی و شماره تماس مطالبه می نمایید که مطلقا کابران به شما اعتماد نخواهند کرد و داده ها شخصی و تماس خویش را دردست شما قرار نخواهند داد؛ می بایست در لحاظ داشته باشید برای جلب اعتماد استفاده کننده می بایست شفاف فعالیت فرمائید .

4-
آیکن و اسم اپلیکیشن
مسئله دیگری که می بایست دقت کرد آیکن و اسمی می باشد که برای نرم افزار قرار می دهیم . اپلیکیشن در صورتی قابل پذیرش خواهد بود که آیکن و نام آن نشان دهنده محتوی آن نیز باشد . یعنی این‌که بتوان از روی آیکن محتوی آن را حدس زد .

5-
پباده سازی رابط کاربری مناسب
یکی از حیاتی ترین ویژگی های یک اپلیکیشن خوب داشتن رابط کاربری خوب می‌باشد . بایستی بتوان به نحوی طراحی را انجام دهیم تا هم دسترسی کاربر برای به دست آوردن داده ها خوب باشد و هم بین مورد و دسته طراحی تناسب وجود داشته باشد . به عنوان مثال برای یک اپلیکیشن فروشگاهی برای کالای نوپا استعمال از رنگ های مرده و تیره مطلوب نیست .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۰:۲۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نکات طراحی اپلیکیشن

نکات
طراحی اپلیکیشن: نکات پباده سازی نرم افزار | در این نوشته همت دارم بعضی از خصوصیت هایی را بیان کنم که سبب ساز ساخت برتری یک اپلیکیشن نسبت به نرم افزار های دیگر می شود .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

به شما توصیه می کنم که مطلب ی ما در رابطه ی تولید اپلیکیشن را مطالعه نمائید .

رابط
کاربری مناسب: به کار گیری کنندگان هر نرم افزار مشتریان و مخاطبانی می باشند که به مراد دریافت یک بها مختص اپلیکیشن را نصب می نمایند .

لذا عمل با یک اپلیکیشن بایستی آنچنان معمولی باشد که برای کلیه مخاطبان قابل فهم باشد .

از خصوصیت های یک نرم افزار با رابط کاربری مطلوب پیشنهاد می کنیم مواردی چون؛ دارا بودن سیستم رجیستری ساده، دسترسی به بخش های متعدد و رعایت تناسب میان ظاهر و مفاهیم (به تیتر مثال استفاده از رنگ های بشاش برای نرم افزار های نذری سفارش خیر و خوبی نمی باشد .) را مسلما مورد دقت قرار دهید .


توصیه می‌کنم مقاله ما درباره‌ی پباده سازی تارنما فروشگاهی و پباده سازی اپلیکیشن فروشگاهی را مطالعه بفرمائید .

حجم
مناسب و اندازه مصرف انرژی: هر اندازه حجم اپلیکیشن شما فراتر باشد سرعت اجرای آن ذیل تر خواهد بود .

و همینطور فضای بیشتری را برای نصب آن لازم داراست به این ترتیب کاربر زمانی که متوجه حجم بالای اپلیکیشن شود .

ممکن است از دانلود آن جلوگیری کند .

در صورتی که اپلیکیشن با حجم اندک تر احتمال دارد برهه زمانی بازه زمانی بیشتری زمینه به کارگیری مخاطبان قرار خواهد گرفت .

همینطور مصرف اندک انرژی هم می تواند از عامل ها موءثر بر استفاده بیشتر مخاطب از اپلیکیشن باشد .

مشخص و معلوم
کردن ظریف مخاطب: این‌که نرم افزار دقیقا مورد استفاده چه اشخاصی قرار می گیرد و انگیزه آن ها از نصب آن چه خواهد بود از پاراگراف مواقعی می باشد که توسط مدیریت و مجموعه مختلف بازاریابی گزینش می شود .

خصوصیت های متمایز این اشخاص که بر اساس آن ها می خواهیم به آن ها قیمت خاصی را ارئه دهیم .

بایستی در تمامی فرایند پباده سازی و برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید قضیه دقت قرار گیرد .

قابلیت
اجرا بر روی دستگاه های مختلف: در بعضا موارد ممکن است نرم افزار ساخته شده فقط روی برخی از دیوایس ها قابل اجرا باشد .

به تیتر مثال اپلیکیشنی که برای سیستم عامل اندروید ساخته می شود .

باید روی بیشتر موبایل ها و تبلت هایی که با این سیستم دلیل عمل می کنند قابل اجرا باشد .

چه بسا بعضی معتقداند که یک عدد از ویژگی های اپلیکیشن مطلوب امکان نصب آن بر روی هر دو سیستم استدلال Android و ios می باشد . (برای شناخت با زبان های برنامه نویسی Android و ios می توانید مطلب بهترین زبان های برنامه نویسی نرم افزار را مشاهده کنید .)

داشتن
کاربرد مناسب: امروزه تراز رقابت در حوزه های گوناگون شدت بیشتری به خود گرفته است .

با دقت به بسط بازار تجارت الکترونیک در سال های اخیر بسیاری از سرمایه گذاران رغبت زیادی به حضور در این بازار دارا هستند .

همین دستور سبب افزایش کیفیت و کمیت اینترنت تارنما ها و نرم افزار های مختلف گردیده می‌باشد .

مثال ای از رقابت در حوزه تجارت الکترونیک فی مابین اپلیکیشن های باربری آنلاین را می توانید مطالعه نمائید .

قابلیت
آنالیز: قابلیت محاسبه مخاطبان یک عدد از حساس ترین خصوصیت های حوزه تجارت الکترونیک می باشد که شناخت خیر از مخاطبان را در اختیار دارنده نرم افزار قرار می دهد .

در اتخاذ تصمیم های آینده زیاد کمک کننده خواهند بود .

قابل انعطاف افزار های متعددی هستند که این کار را انجام می دهند .

به
روزرسانی اپلیکیشن: داشتن برنامه منظم برای به روزرسانی کردن نرم افزار ها مخصوصا زمانی که نرم افزار محتوا محور باشد .

یک عدد از حیاتی ترین عوارض محبوبیت آن ها می باشد .

 


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۰:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

انتخاب‌های گوگل‌پلی و اپ‌استور

یک توشه دیگر به پایان سال میلادی و موعد انتخاب شایسته ترین نرم افزار ها رسیدیم . سال جاری بر مغایر بازی‌های موبایل، برای اپلیکیشن‌ها سال لبریز هیاهویی نبود . در صورتیکه چه محصولاتی بودند که به یاد راه و روش خلاقانه‌شان ترند شوند، ولی تعداد این اپ‌ها به انگشتان دست هم نمی‌رسید و شاهد دگرگون سازی و دگرگونی چندان بزرگی در این حوزه نبودیم .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

این مورد را می‌توانستید به وضوح از انتخاب‌های گوگل‌پلی و اپ‌استور به عنوان بهترین‌های سال متوجه بشوید . با این وجود، برخی اپلیکیشن‌های نا‌م‌آشنا در ارتفاع سال به‌روزرسانی‌های فراوان خیر اخذ کردند تا پخته‌ترین کارایی خود را به نمایش بگذارند . به همین حافظه به ترسیم هر ساله در دیجیاتو، این سال هم در کنار تعیین برگزیدگان اپلیکیشن‌های نوظهور، به‌روزرسانی‌های اپلیکیشن‌های سابق را نیز ملاک گزینش برترین‌هایمان قرار دادیم .

با این مقدمه، بیایید محرمانه به دنیای اپلیکیشن‌ها بزنیم و با نیز ببینیم که کدام اپلیکیشن‌ها در سال ۲۰۱۸ برنده شدند که با عملکردی بهتر خود را از بقیه تولیدات متمایز کنند .
Drops:
Learn 31 Languages
نسبتاً کلیه با تعیین Drops به تیتر اپلیکیشن سال گوگل‌پلی شوکه شدند . اما کافیست قریه دقیقه به عمل در نرم افزار درگیر شوید تا به فلسفه گزینش هوشمندانه ادیتورهای گوگل‌پلی پی ببرید .

دراپس اولی نرم افزار آموزش زبانی بود که هر کس با هر سطحی از سواد، می‌توانست در آن به طور به طور همزمان ۳۱ زبان زنده دنیا را خاطره بگیرد . همانطور که در آنالیز نرم افزار هم گفتیم، منش مینیمالیستی دراپس در یادگرفتن لهجه که به مدد استعمال از سمبل‌ها و آواها حاصل گردیده بود، تجربه‌ای فوق‌العاده دلنشین و سرگرم‌کننده را برای کاربران به ارمغان آورد که نظیرش را در جنس دیگری ندیده بودیم .

دراپس آمد که اثبات کند خلاقیت هیچ گاه حد و مرزی نمی‌شناسد، چه بسا در سوژه دستمالی شده‌ای مانند یادگرفتن زبان که با قدرت‌نمایی اپلیکیشن‌هایی مثل Memrise و Duolingo نسبتاً اشباع شده به لحاظ میرسید . در‌صورتی‌که تا درحال حاضر مجال زبان‌آموزی با دراپس را نداشته‌اید، توصیه می کنیم خودتان را از این تجربه فوق‌العاده محروم نکنید .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۱:۲۱ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

نوتیفیکیشن یا این که Notification چیست؟

تولید
Notification معمولی در اندروید نوتیفیکیشن در اندروید در حالت‌های مختلفی قابل پیاده سازی و اجراست . از یک Notification بی آلایش شامل یک تیتر و متن و آیکون کوچک تا یک پیغام که دارنده یک تصویر بزرگ، یک سری دکمه (اکشن) و… هست . در ادامه خصوصی مباحث آموزش برنامه نویسی اندروید در این مبحث به آموزش تولید نوتیفیکیشن (Notification) در اندروید می پردازیم .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

نوتیفیکیشن
یا این که Notification چیست؟ به اسم خداوند . نوتیفیکِیشن یک اعلان یا این که پیغام است که به جهت یاداوری، هشدار یا اطلاع رسانی یک رویداد به کاربر نمایش داده میشود . این اعلان ابتدا در قالب یک آیکون در نصیب نوار شرایط یا این که به عبارتی Status Bar ظواهر می‌شود که کاربر با کشیدن نوار به تحت و باز شدن Notification Drawer، نوتیفیکیشن(های) ساخته شده توسط اپلیکیشن‌ها را مشاهده میکند .

فراگیری
فعالیت با نوتیفیکیشن Notification در اندروید
صد رد صد همگی ما روزانه با تعداد زیادی از این اعلان‌ها در دیوایس اندرویدی خویش سروکار داریم . Notification ها در محیط خارج از رابط کاربری برنامه ساخته می شوند . براین اساس این اعلان‌ها می‌توانند در هر زمانی ساخته شوند . حتی زمانی که برنامه در اکنون اجرا نمی‌باشد .
به تیتر نمونه شما در اکنون تماشای یک کلیپ هستید و یک اعلان مشاهده می‌کنید که به شما اطلاع میدهد یک SMS دریافت شده . یا این که در اکنون اینترنت گردی میباشید و آیکون Instagram را در نوار موقعیت مشاهده می کنید که با کشیدن نوار به پایین، پیغامی مبنی بر درخواست فالو (Follow) از جانب یک شخص نشان داده میگردد . یا اعلان‌های تبلیغاتی که کاربر را به خرید یک کالا یا افزایش برنامه از ورژن بدون‌پول به ورژن تجاری ترغیب می کند .
بدین ترتیب نوتیفیکیشن در اندروید و سایر سیستم عامل‌ها کاربرد فراوان گسترده‌ای داشته و بسته به انگیزه و نیاز، در فرمت‌ها و قالب‌های متعددی می‌توان آن‌ها را اجرا کرد . این پیغام‌ها چه بسا وقتی که صفحه در وضعیت قفل (Lock screen) قرار دارد نیز قابلیت و امکان نمایش داده ها را دارند؛ مثل اعلان یک تقویم که مورخ شمسی، میلادی و قمری را به ما نشان می‌دهد .

گونه های
نوتیفیکیشن‌ها در اندروید نوتیفیکیشن در اندروید را به روش‌ها و حالت‌های مختلفی می‌توان پیاده سازی کرد . از یک اعلان بی آلایش شامل تیتر و توضیحات گرفته تا یک اعلان پیچیده دربرگیرنده تصویر، اکشن، به کارگیری از Style و… .
همچنین به وسیله PendingIntent می‌توانیم گزینش کنیم استفاده کننده پس از لمس اعلان به کدام اکتیویتی از برنامه منتقل شود .
البته در این آموزش صرفا نحوه ایجاد یک نوتیفیکیشن بی آلایش را چک میکنیم . مباحث پیشرفته را در آموزش‌های آنگاه ارائه خواهم کرد .
یک پروژه تازه در اندروید استودیو با اسم Notification می سازم که اکتیویتی پیش فرض آن از نوع Empty Activity میباشد .
در این مبحث اینجانب وارد جزئیات طرز سناریو یک اعلان نمی‌شوم و نوتیفیکیشن‌ها را فقط بوسیله Button اجرا می کنم .

نوتیفیکیشن
بی آلایش (Simple Notification): در گام اولیه معمولی ترین مدل از نوتیفیکیشن در اندروید را پیاده سازی می کنم تا با کلیّت کار آشنا شوید . مقدمه یک Button به activity_main .xml طولانی تر می‌کنم .
برای مدیریت ساده‌تر دکمه‌ها لایه را به LinearLayout تغییر‌و تحول داده‌ام:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
encoding="utf-8"?> xmlns:app="http://schemas .android .com/apk/res-auto"
xmlns:tools="http://schemas .android .com/tools"

android:layout_width="match_parent"
android:layout_height="match_parent"
android:orientation="vertical"
android:gravity="center" tools:context=" .MainActivity">


android:layout_width="wrap_content"
android:layout_height="wrap_content"
android:id="@+id/simple_notif"
android:text="Simple Notification"/>

نکته: پس از درخواست تعدادی نفر از کاربران، تم اندروید استودیو خود را از موقعیت تیره به واضح تغییر‌و تحول دادم تا اشخاصی که مایل به پرینت آموزش‌ها میباشند با نقص‌ مواجه نشوند .
در
ادامه کار، کدهایی که در فولدر جاوای اکتیویتی نوشته‌ام را تشریح می‌کنم:
MainActivity .java:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
package ir .android_studio .notification;

import androidx .appcompat .app .AppCompatActivity;
import androidx .core .app .NotificationCompat;
import android .app .NotificationManager;
import android .content .Context;
import android .os .Bundle;
import android .view .View;
import android .widget .Button;

public
class MainActivity extends AppCompatActivity {

Button simpleButton;
NotificationManager notifManager;

@Override
protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super .onCreate(savedInstanceState);
setContentView(R .layout .activity_main);

simpleButton = findViewById(R .id .simple_notif);

notifManager = (NotificationManager) getSystemService(Context .NOTIFICATION_SERVICE);

simpleButton .setOnClickListener(new View .OnClickListener()
{
@Override
public void onClick(View view) {
simpleNotification();
}
});

}

public void simpleNotification() {
NotificationCompat .Builder sNotifBuilder = new NotificationCompat .Builder(this)
.setSmallIcon(R .drawable .notif_icon)
.setContentTitle("بروزرسانی")
.setContentText("یک
ورژن جدید از برنامه فراهم دریافت است");
notifManager .notify(1, sNotifBuilder .build());


}
}
داخل بدنه کلیدی کلاس MainActivity یک Button با اسم simpleButton و یک آبجکت از متد NotificationManager با نام notifManager جهت مدیریت نوتیفیکیشن ساخته‌ام . آنگاه این دو را داخل متد onCreate کلاس توصیف کرده‌ام .
برای مرتب بودن کدها، کد مربوط به نوتیفیکیشن بی آلایش را درون یک تابع جداگانه در بدنه کلیدی کلاس توصیف کردم . اینجانب نام این متد را simpleNotification تعیین کرده‌ام . برای ایجاد محتوای نوتیفیکیشن واجب است تا از متد NotificationCompat .Builder یک آبجکت (شیء) بسازیم . من نام این شیء را sNotifBuilder تعیین کردم . پارامتر محل ورود این متد، Context می باشد که اینجانب this وارد نموده‌ام .
آن گاه سه موضوع از محتوای مدنظرم را به این آبجکت بیش تر کرده‌ام:


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۳ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۶:۱۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

چند نکته مهم آیکون گرافی در طراحی اپلیکیشن یکتایی

چند
نکته مهم آیکون گرافی در طراحی اپلیکیشن یکتایی

در هنگام پباده سازی آیکون ( آیکون گرافی) ، مراقبت یکتایی آن خیلی حساس است . با این‌که لوگوهای منحصر به فرد به شخص و حرفه ای برای به کارگیری درطراحی نرم افزار وجود دارد، ولی داشتن یکتایی یک عدد از مهمترین موادتشکیل دهنده و خصوصیات آیکون گرافی می باشد .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

هیچ گاه برای پباده سازی آیکون، تحت تاثیر خلق و خوی و عمل رقبای خویش قرار نگیرید . ولی پیشنهاد می شود که همت فرمایید از استراتژی طراحی آن ها الهام بگیرید ولی مانند آن ها تولید نکنید . همینطور توصیه می شود که رنگ های متعدد را نظارت کرده و رنگی را تعیین فرمائید که مناسب کسب وکار شما باشد و در کل پروژه طراحی اپلیکیشن و تارنما خود از یک تم رنگی استعمال کنید .

مقیاس
پذیری
یکی از نکات مهم آیکون گرافی در طراحی اپلیکیشن که بایستی در نظر باشید، انطباق پذیری آیکون ها می باشد . برای همین آیکون هایی را ساخت نمائید که مقیاس پذیر باشند .
توصیه می شود که یک‌سری زیر را در ارتباط با این مسئله در حیث بگیرید:
پباده سازی با رزولوشن بالا مستلزم توجه بالایی می‌باشد . برای همین آیکون ها را در مسئله ( رزولوشن) و مقدار متعدد چک نمائید .

برروی یک موجودیت در آیکون تاکید فرمایید .
آیکون های اپلیکیشن خویش را در پس قضیه های گوناگون بررسی نمایید .
از
عکس و نوشته در آیکون گرافی استعمال نکنید انگیزه استعمال عکس در آیکون ها در پباده سازی نرم افزار تنها ساخت زیبایی بصری نمی باشد بلکه باید به مدل ای به فعالیت بروند که استفاده کننده را تشویق به انجام یک اقدام و عملی بکنند .

یک رویه خلاقانه این میباشد که از حروف الفبا در آیکون گرافی استعمال کنید برای مثال صورت بوک، توییتر که در لوگو خویش از صحبت اولیه به کار گیری کردند . از این طریق برندسازی آسان تر در ذهن استفاده کننده ایجاد می شود .

حرف انتها . . .

آیکون هایی را که تولید می فرمایید می بایست متناسب با طراحی وبسایت و کسب و عمل شما باشد . برای این مسائل شما باید تعدادی آیکون را با اندازه و رنگ های مختلف را ساخت نمائید و چک نمایید . احتمالا آیکون گرافی مساله وقت گیری به حیث آید اما می بایست دانست که مخصوصا در‌صورتی‌که به دنبال پباده سازی اپلیکیشن حرفه ای هستید، می بایست به این سطح دقت متعددی نمایید .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۲ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۲:۵۴ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

اندروید گو یا اندروید وان چیست؟

اندروید
گو یا اندروید وان چیست؟ اندروید
وان
در حالتی که اهل استعمال از گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده باشید، احتمالا گوش‌تان به عبارت‌های اندروید «گو» (Go) و اندروید «وان» (One) خورده میباشد . اندروید گو یک نسخه از اندروید خالص است که برای سخت‌افزارهای ضعیف تهیه و تنظیم گردیده هست . مدت‌زمان متعددی از عرضه‌ی اندروید گو نمی‌گذرد و تمرکز این سیستم‌عامل عمدتا معطوف به گجت‌های پایین‌رده در بازارهایی نظیر هند و برزیل هست . از سوی دیگر، اندروید وان سابقه‌ی بیشتری از اندروید گو دارد و می‌توان آن را نسخه‌ی سبک‌تر اندروید خالص به‌حساب آورد . با وجود عرضه‌ی اندروید گو، اندروید وان هنوز از رده خارج نشده و گوشی‌هایی مثل اچ‌تی‌سی U11 Life و Moto X4 از این نسخه‌ی اندروید استفاده می‌برند .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

پوسته‌ها
و رابط‌های کاربری سازندگان رابط
کاربران
اندروید سیستم‌عامل انعطاف‌پذیری محسوب می‌گردد و عمده سازندگان گوشی‌ها با بهره‌گیری از این مشخصه، تغییراتی را در رابط کاربری اندروید گوشی‌هایشان اعمال می‌نمایند . هر مورد از شرکت‌ها در این مسئله از رویکردهای متفاوتی بهره می برند . از دربین این رابط کاربری‌ها می‌توانیم به رابط کاربری Sense UI از شرکت اچ‌تی‌سی و رابط کاربری EMUI از کمپانی هوآوی اشاره کنیم . در رابط کاربری Sense UI شاهد تغییر‌و تحول انقلابی‌ای نیستیم و تنها یک سری عنصر به اندروید خالص بیش تر گردیده هست . ولی از آن‌طرف هوآوی در رابط کاربری EMUI تغییرات گسترده‌ای را اعمال کرده که ظواهر و احساس و درحال حاضر جدیدی به اندروید بخشیده می‌باشد .

اما بایستی به این نکته اعتنا داشته باشید که چنین تغییراتی صرفا به‌صورت ظاهری هستند و سیستم ادله اندروید این گوشی‌ها از بنیان و شالوده یکسانی استفاده می برند . با این وجود، در شرای میخواهید هرچه سریع‌تر به‌روزرسانی‌های امنیتی و نرم‌افزاری گوگل را اخذ کنید، بهتر می باشد که به استعمال از گوشی‌های مجهز به اندروید خالص، مثل گوگل پیکسل یا مجهز به اندروید وان روی بیاورید . چنین گوشی‌هایی توانمند به اخذ بی واسطه به‌روزرسانی‌های گوگل میباشند . البته گوشی‌هایی که از اندرویدهای خالص فایده نمی‌برند، عموما چنین به‌روزرسانی‌هایی را خیلی دیرتر اخذ می کنند . دلیل این زمینه این است که شرکت‌های خالق ابتدا بایستی این به‌روزرسانی‌ها را با اعتنا به اندروید گجت خود تطبیق دهند و سپس از انجام این فعالیت و آزمایش‌های مربوطه، میتوانند آن را ارائه کنند .

چنین موضوعی ممکن است از حیث امنیتی خبر خوبی نباشد، اما این رابط‌های کاربری مزیت‌هایی هم دارند . هرکدام از این رابط‌های کاربری ویژگی‌هایی را به ارمغان می‌آورند؛ ویژگی‌هایی که اندروید خالص از آن‌ها بی‌بهره هست . به‌طور مثال می توانیم به اپلیکیشن مدیریت موبایل جان دار در EMUI اشاره کنیم که در مقایسه با عمده اپلیکیشن‌های شبیه جانور در گوشی‌های دیگر، برتری محسوسی دارااست . در همین قضیه نباید رابط کاربری گوشی‌های گلکسی سامسونگ را از خودکار بیندازیم که میتواند سعی اپلیکیشن‌ها را با دقت به سخت‌افزار سامسونگ بهینه‌سازی نماید . در نهایت گزینش هر کدام از این رابط‌های کاربری به سلیقه‌ها و اولویت‌های شخصی کاربر برمی‌گردد و به همین حافظه توصیه میکنیم که قبل از خرید گوشی، چنین مواقعی را در لحاظ بگیرید .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۴:۳۵ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

انتخاب درست اسم برنامه اسم برنامه به دو دلیل کلیدی

انتخاب
درست اسم برنامه اسم برنامه به دو دلیل کلیدی است . اولا، در نتایج جستجو نقش دوچندان مهمی دارد، چون کاربر یک کلمه اساسی در بخش جستجو وارد می کند و App Store این واژه حیاتی را در دربین نرم افزار ها جستجو می کند . علاوه بر این، URL های برنامه ها نیز کپی می شوند . آدرس اینترنتی یک برنامه تلفن یار مدام به فیس مداد ساخت می شود و دربردارنده اسم برنامه می باشد . این به این معنی می‌باشد که مهم ترین کلمه و واژه حیاتی باید منتخب از اسم باشد تا موتور جستجو بتواند کلید واژه و کلمه برای برنامه را پیدا کند .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

برچسب
ها یا TAG برنامه با به کار گیری از برچسب های صحیح و کاربردی، شما می توانید app store و کاربران را از مسئله نرم افزار خود آگاه فرمایید .

توضیحات
برنامه توضیحات یا این که دیسکریپشن برنامه مورد نظر بایستی دارای خصوصیت های اساسی و منحصر به فرد به شخص برنامه شما باشد . تمرکز بر روی نقطه فروش منحصر به شخص هست . پس کارایی فرمائید در این یک‌سری خط توضیحاتی در ارتباط با دلایل برتری اپلیکشن شما،کارایی و عملکرد و قابلیت های برنامه خود توضیحاتی را ارئه دهید .

جاذبه
های سمعی و بصری تصاویر و ویدیوها در بازاریابی نرم افزار نقش مهمی ایفا می کنند، زیرا کاربر می تواند کیفیت طرح و جذابیت کلی را براساس پیشنهادات بصری یا تصویری نظارت کند .

محلی
سازی نمائید و به تدریج ادامه دهید در مقدمه تبلیغات و پتانسیل خویش را در یک بخش محدود اعمال کنید برای مثال در شهر مشهد مقدس و سپس از آن در استان خراسان و پس از کسب پیروزی لازم می‌توانید اپلیکیشن خویش را در کل مملکت مطرح نمایید .

کاغذ
جزئیات برنامه از نمای لیست جستجو، استفاده کننده اکنون به کاغذ جزئیات برنامه دسترسی پیدا می کند . یک سری روش برای ترغیب استفاده کننده برای دانلود برنامه وجود داراست . دانلود یک برنامه ناشناخته مستلزم رعایت اصولی می باشد که تماما بستگی به مشخصاتی از جمله دوران بار گذاری برنامه ،سرعت بار گذاری برنامه و یاد اشغالی مسئله نظر و سایر دست اندرکاران دارااست .

تبلیغات
و توزیع به محض این‌که پباده سازی اپلیکیشن شما تمام شد،برنامه شما برای پخش و توزیع آماده است، درحال حاضر می بایست از تمام کانالهای جان دار تبلیغاتی خود استفاده نمائید . برنامه شما قطعا بایستی به فیس آنلاین و آفلاین بتواند عمل کند . البته، هر برنامه عالی همینطور مشتمل بر یک اینترنت سایت تبلیغاتی و حساب هایی در کانال های اجتماعی میباشد . ولی این قضیه گشوده نیز به تنهایی کافی نخواهد بود . شما نیاز به وب وب سایت های خارجی، وبلاگ ها، مجلات و سایر شبکه ها برای تبلیغات و عرضه نرم افزار خویش دارید . حتی زمانی که شما درآمد کافی برای تبلیغات و هزینه کردن ندارید میتوانید به وسیله ی ارسال مقالات مطبوعاتی برنامه خویش را به وب لاگ نویسان معرفی فرمایید رویکرد های متعددی برای جلب توجه وجود داراست . فراتر از دنیای وب، شما می توانید در مسابقات، عجله دهنده ها، نمایشگاه های تجاری و جلسات کمپانی کنید، بنابراین هر کس دردنیای صنعت می تواند در مسئله برنامه شما بشنود و با آن آشنایی پیدا کند .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۲۲:۲۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

فروشگاه اینترنتی راهنمای ورود به دنیای دیجیتال

فروشگاه
اینترنتی راهنمای ورود به دنیای دیجیتال یک عدد از پدیده‌های تعدادی سال اخیر که ذهن بخش اعظمی را به خود سرگرم کرده، دکان اینترنتی میباشد . خیلی از ما با حسرت صرفا نظاره‌گر پیشرفت مغازه های اینترنتی هستیم و کمتر کسی میباشد که فکری برای به کار گیری از این مغازه ها داشته باشد؛ حال‌آنکه اینترنت و فضای مجازی بستری را آماده ساخته تا همگی بتوانند به نحوی کمبودهای فیزیکی خویش را با آن برطرف ساخته و موانع را از پیش رو بردارند . دکتر کیما انصاری در این مطلب شرح می دهد که "چرا و چه طور سوپرمارکت اینترنتی خویش را فعال سازی کنیم؟" . همینطور در نقطه نهایی مطلب هم چک‌لیستی ارائه گردیده که می‌توان با آن امکانات مسئله انتظار از یک مغازه اینترنتی را معین کرد . گفتنی است که این مقاله از راهنمایی­‌های مهندس بهزاد اکبری، مدیریت ایجاد محتوا و دیجیتال­ مارکتینگ کمپانی سروش­ پرداز فراوان بهره برده‌است . تجربه ما از فعالیت کردن با کسب‌وکارهای کوچک نشان میدهد که بزرگ‌ترین خلل صاحبان این کسب‌وکارها در کسب درآمد از اینترنت و فضای مجازی عمدتاً عدم آشنایی از این محفظه و کمبود وقت هست .

طراحی اپلیکیشن در مشهد

هنوز
کسب درآمد از مغازه های اینترنتی شدنی است؟ تقریباً روزی نمیباشد که چیزی در زمینه‌ی وب و آنچه امروزه معمولاً با عنوان دنیای مجازی از آن یاد می‌کنیم، نشنویم . عمده ما از گستردگی دنیای دیجیتال و وب آگاه هستیم و احتمالاً در مورد حجم فوق‌العاده بسیار تجارت در آن حدس‌هایی زده‌ایم البته کمتر کسانی میباشند که بدانند چطور می‌توان از روش اینترنت یا این که مغازه اینترنتی کسب درآمد کرد؟ نمونه‌ها و مثال‌های بسیاری وجود دارااست که در اینترنت کسب درآمد می­‌کنند . یه خرده جستجو در کانال اجتماعی اینستاگرام و پیام‌رسان تلگرام به‌خوبی نشان می دهد که چه حجم بالایی از تجارت در این دو شبکه در جریان است؛ اما اینستاگرام و تلگرام نمونه‌های کوچکی از دنیایی می باشند که مدنظر است . در این مطلب در مورد راه اندازی مغازه های اینترنتی خوا‌هیم بیان کرد .

تجربه ما از فعالیت کردن با کسب‌وکارهای کوچک نشان می دهد که بزرگ‌ترین مشکل صاحبان این کسب‌وکارها در کسب درآمد از وب و فضای مجازی عمدتاً عدم آشنایی از این محفظه و کمبود وقت است .

افزایش
فروش کسب و کارهای کوچک کسب و شغل های کوچک مبتنی بر فروش زیرا سوپرمارکت‌ها در صورتیکه حس کنند گزیده از فروش خود را از دست داده‌اند، یک عدد از طرق جبران فروش ازدست رفته برای آن‌ها فعال‌ساز‌ی دکان اینترنتی هست . با مقداری بدبینی می‌توان حتی پیش‌بینی کرد که فروشگاه‌های کوچک، در فیس انفعال در موضوع پیوستن به دنیا مبتنی بر وب به همان اوضاع تاکسی‌ها بعد از آمدن سرویس‌های درخواست آنلاین خودرو مبتلا خواهند شد . تجربه ما از کار کردن با کسب و کارهای کوچک نشان میدهد که بزرگ‌ترین ایراد صاحبان این کسب‌وکارها در کسب درآمد از اینترنت و فضای مجازی عمدتاً عدم آشنایی از این محفظه و کمبود وقت می‌باشد . خیلی از صاحبان کسب‌وکار تصور مینمایند که هر تجارتی در بستر اینترنت نیاز به دانش، منابع مالی و صرف بازه مضاعف دارااست . بدون شک وتردید این تصور تا حدی درست می‌باشد در صورتی‌که قید فراوان را از آن حذف کنیم . خیلی از کسب‌وکارهای اینترنتی با صرف کمترین مقطع و تجهیزات تحقق می یابند . تجارت اینترنتی محدوده دوچندان گسترده‌ای را دربرگیرنده می شود که از فعال‌سازی یک حساب اینستاگرام ساده برای معرفی تولیدات جدید تا سایت بین‌المللی فروشی زیرا آمازون را در برمی‌گیرد .


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۰:۴۰ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)

عوارض تعیین realm برای iOS

عوارض
تعیین realm برای iOS سویفت در
دنیای اپل انتخاب های خیر و خوبی برای دیتابیس وجود داراست بنا به تجربه ی فردی خودم سه تعیین خوب وجود داراست :

طراحی اپلیکیشن در مشهد
Sqlite
Core
Data Realm
خوب این سه تعیین هر کدام مزیت ها و معایبی دارا‌هستند با اس کیو ال لایت شروع می کنیم دیتا بیس سبک و اندک حجمی که اذیت نمی نماید و برای اشخاصی که اس کیو ال بلد هستند انتخاب استاندارد و نیکی است .(از
پاراگراف خودم) از آن پیشین wrapper خوبی برای سویفت برای روی آن متن گردیده هست که فوق العاده فعالیت کردن را باهاش آسان می کند و عملا شما با دانش کمی
از
sql هم می تونید باهاش کار کنید
1
https://github .com/stephencelis/SQLite .swift
تعیین
مطلوب و بدون ریسک تعیین
مناسب و فارغ از ریسک خوب
می ریم سراغ تعیین دوم Core Data این فریمورک یک wrapper توانمند دیگر بر روی اس کیو ال لایت است که به وسیله اپل ارائه گردیده هست و به شما مزیت های فراونی میده که برای چک آن ها به این لینک و پیوند مراجعه فرمایید اما مشکلاتی که من در کار با Core Data خوردم یکم فهمش دشوار بود گرچه یک پروژه تستی سهل و آسان باهاش بالا آوردم البته خیلی راز راست کمبود و علم زیادی می خواست از طرف دیگر زیرا بیس این فریمورک روی objective c نوشته گردیده یکم کار کردن باهاش برام مشقت بار بود و از طرف دیگه برای مدل هایی که تعریف می کردیم بایستی معلوم می کردیم خودش کلاس هاش رو بسازه یا ما بایستی بسازیم و پیچیدگی های مختص خودشو داشت
Old
School Old
School تعیین سوم دیتابیس جدیدی به نام Realm می‌باشد که از عوارض گزینش شخصی خودم benchmark های فوق العاده ش هست شما با sqlite می تونین ۱۶ کوئری در ثانیه روی تلفن همراه بزنین با core data این عدد به یک می رسه و با realm این عدد به ۳‍۱ می رسه که تفاوت زیادی داره از طرف دیگه فایل این دیتا بیس رو شما روی پلتفرم های متفاوت بدون هیچ تغییری می تونین استفاده کنین (اندروید و ای وی اس و . . .)
از طرف دیگه مزیت فوق العاده ی دیگه realm که هنوز اما خودم ازش به کار گیری نکردم اینکه شما در شرای سمت سرور تون هم realm cloud باشه زمانی دیتابیس local رو تغییر و تحول میدین خودش با سرور سینک می کنه و همین طور اگه سمت سرور هم دیتا تغییر‌و تحول کرده باشه دیتابیس لوکال تون رو اپدیت می کنه و این عملا می تونه تعداد خیلی متعددی از api کال ها رو حذف کنه


برچسب: طراحی اپلیکیشن در مشهد،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ تیر ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۸:۰۹ توسط:علی پور موضوع: نظرات (0)